Krievijas saplākšņa rūpnīcas turpina samazināt ražošanas jaudu noslodzi

29.10.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Saplākšņa eksports no Krievijas bez iespējas to nosūtīt uz Eiropu 2022. gada jūlijā-augustā, salīdzinot ar iepriekšējiem mēnešiem, samazinājās divas reizes – līdz 100-115 tūkst. m³ mēnesī. Tik minimālus rādītājus saplākšņa eksporta nozare nav uzrādījusi kopš 2010. gada.

Neapšaubāmi, saplākšņa rūpnīcas, nespējot tik īsā laikā aizstāt tradicionālo Eiropas tirgu, kam bija raksturīga augsta peļņa, samazina jaudu noslodzi, aptur ražošanu un produkcijas nosūtīšanu uz tirgu.

Gandrīz visas saplākšņa ražotnes nosaka kvotas bērza koksnes piegādei vai pat noraida piegādātāju piedāvājumus. Daži uzņēmumi, kas, gaidot piegādes aizliegumu uz ES, aktīvi palielināja piegādes uz Baltijas valstīm, tagad šos apjomus pārdod, bet saskaras ar problēmām, pārskaitot naudu uz Krieviju.

Saplākšņa rūpnīcas joprojām ir ieinteresētas bērza finiera ražošanā, lai ražotu kvalitatīvu, augstas kategorijas saplāksni, norādīja vairāki tirgotāji. Vēl ne visas finiera rūpnīcas ir likvidējušas ziemas noliktavas, kas arī ietekmē tirgus situāciju.

Septembrī bērza saplākšņa vidējā tirgus cena bija 3 000 rubļu/m³.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*