Krievijas mežizstrādātāji saskaras ar papildu grūtībām zāģbaļķu realizēšanā

06.03.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com

Krievijas kokzāģētavas janvārī centās pēc iespējas vairāk pārstrādāt savus apaļkokus, līdz minimumam samazinot iepirkumus brīvajā tirgū.

Šī taktika radīja papildu grūtības mežizstrādātājiem pārdot zāģbaļķus. Tirgus cenu svārstībām jābūt nepieciešamam nosacījumam, lai notiktu pirkšanas un pārdošanas darījumi, janvārī zāģbaļķu plūsma bija ierobežota. Cenas tika iesaldētas 3000 rubļu/m³ (37,5 €/m³) līmenī bez PVN nosūtītāja stacijā.

Mežizstrādātāji un tirgotāji Krievijas Ziemeļrietumu un Centrālajos apgabalos atzīmēja, ka nākamajā gadā gatavās produkcijas pieprasījuma tendences vairāk nekā jebkad ietekmēs kokmateriālu ieguves apjomus.

Pašlaik daudzi Krievijas uzņēmumi strādā ar īsiem plānošanas termiņiem: no desmit dienām līdz mēnesim, kokmateriālu iepirkuma apjomus nosaka precīzi pēc realizācijas pieprasījuma.

Arī turpmāk saglabāsies t.s. stingro kvotu tendence. Daži Krievijas tirgus dalībnieki neprognozē turpmāku cenu samazinājumu, bet arī to neizslēdz. Ja tomēr Krievijas kokapstrādes uzņēmumi sāks samazināt cenas, tad mežizstrādes uzņēmumiem, kuri jau tagad strādā uz izmaksu robežas, būs ekonomiski bezjēdzīgi veikt mežizstrādes darbus.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*