Krievijas kokrūpniecības uzņēmumi izmanto mazāk nekā 50% iespējamās jaudas

11.11.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Krievijas koksnes izstrādājumu eksporta straujais kritums pēc Eiropas Savienības sankciju ieviešanas nav pārsteigums tirgus dalībniekiem. Taču līdz šim, kamēr Krievijas vietējie kokrūpniecības uzņēmumi joprojām nespēj tikt galā ar jaunajiem izaicinājumiem, situācija vietējā tirgū arī nav optimistiska.

Aplūkojot iekšzemes dzelzceļa pārvadājumu apjomu Krievijā vien, no 2022. gada janvāra līdz septembrim dzelzceļa konteineru pārvadājumu apjoms, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, palielinājās par 0,5%, kopumā sasniedzot 4,8 miljonus TEU (tā ir tilpuma mērvienība divdesmit pēdu garos konteineros), kas pārvadāti pirmajos deviņos mēnešos. Tikmēr koksnes un koksnes izstrādājumu pārvadājumi samazinājās par 1,7%, sasniedzot 445 600 TEU.

Krievijas kokmateriālu tirgus joprojām cenšas pielāgoties ārējās tirdzniecības un finanšu ierobežojumiem. Līdz šim ievērojams skaits kokapstrādes uzņēmumu joprojām nav atraduši jaunus piegādātājus un risinājumus savām loģistikas problēmām. Saskaņā ar attiecīgo aģentūru statistikas datiem 2022. gada oktobrī Krievijas kokrūpniecības uzņēmumu vidējais jaudas izmantošanas līmenis bija tikai 30-40%.

Faktiski lielākā daļa Krievijas kokrūpniecības uzņēmumu pašlaik atrodas uz finanšu zaudējumu robežas. No otras puses, eksportētāji vēlas saņemt ievērojamas transporta subsīdijas, lai galu galā saglabātu minimālu ražošanas rentabilitāti.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*