Krievijas kokrūpniecības situācija ir sarežģīta, bet ne kritiska

20.10.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

2022. gada 11. un 12. oktobrī notika 24. Sanktpēterburgas Starptautiskais meža nozares forums. Pasākumā vairāki runātāji raksturoja pašreizējo stāvokli Krievijas kokrūpniecības nozarē.

Krievijas kokrūpniecība pašlaik ir sarežģītā, bet ne kritiskā situācijā. Galvenās problēmas: loģistikas grūtības, kas saistītas ar piegādēm uz Āzijas galamērķiem pa dzelzceļu, spēcīgs loģistikas izmaksu pieaugums, rubļa kurss, zemākas cenas visos pasaules tirgos, Eiropas tirgu slēgšana.

Vissarežģītākā situācija pašlaik ir mežizstrādē, saplākšņa un granulu ražošanā. Zāģmateriālu un celulozes un papīra rūpniecība jūtas salīdzinoši mierīgi.

Sarežģītākā situācija sagaidāma šā gada ceturtajā ceturksnī, pēc kura nozarē notiks pārveidošanās un pielāgošanās. Drošības rezerve, kas izveidojusies 2021. gadā, ļauj kokrūpniecības uzņēmumiem kādu laiku noturēties virs ūdens.

Sākot ar 2022. gada otro ceturksni, tiek attīstīti jauni noieta tirgi, jauni loģistikas un transporta maršruti. Saskaņā ar dažādiem rādītājiem 2022. gada beigās nozarē kopumā gaidāms samazinājums līdz 20-35%.

Līdz 2022. gada 4. ceturksnim koksnes ieguves apjoms Krievijā turpinās samazināties, līdz izveidosies ekonomiski pamatots tirgus cenu līmenis. Iepirkumu samazinājums vissmagāk izpaužas līgumslēdzēju pakalpojumu tirgū, apakšnomnieku, kā arī mazajos un vidējos uzņēmumos (MVU), kas pārtrauc saimniecisko darbību. MVU, kas turpina darbību, arvien vairāk sāk “pāriet ēnā”, lai samazinātu izmaksas.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*