Koskisen investēs Kärkölä 48 miljonus eiro. Ražošanu plānots sākt 2023. gada vasarā

11.09.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Sākotnēji jaunās ražotnes gada ražošanas apjoms būs 400 000 m3 skujkoku zāģmateriālu.

Šis ieguldījums ir kā turpinājums 2020. gadā veiktajai tālākai pārstrādes jaudas paplašināšanai un ieguldījumam elektrostacijā, kurā siltumenerģijas ražošana tika pilnībā pārveidota par biodegvielu. Koskisen integrētās mehāniskās koksnes pārstrādes darbību sākumpunkts Jervelē ir augsta ekoloģiskā efektivitāte un pēc iespējas augstāka koksnes materiāla izmantošana.

Ieguldījumu projekta ietvaros zāģēšanas darbības tiks pārceltas no Järvelä centra uz zāģmateriālu apdares un tālākās apstrādes darbībām 4 kilometrus no pašreizējās atrašanās vietas. Tas radīs sinerģiju ražošanā un ievērojami samazinās kokzāģētavas iekšējās loģistikas radītās emisijas.

“Jaunā ražošanas līnija palielinās zāģēšanas produktivitāti līdz pat 40% un ļaus izmantot plašāku apaļkoku diametru klāstu. Tas savukārt dos mums iespēju piedāvāt saviem klientiem jaunus produktus, un koksnes izejmateriālu varēs vēl efektīvāk izmantot galaproduktiem, kas uz ilgu laiku uzkrāj oglekli,” skaidro Koskisen zāģmateriālu nozares direktors Tommi Sneks.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*