Kopš C19 ierobežojumiem ASV nav bijušas tik zemas zāģmateriālu cenas

08.12.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Pirmdien – 5. decembrī – kokmateriālu cenas ASV sasniedza zemāko līmeni kopš 2020. gada jūnija, mājokļu tirgum turpinot palēnināties.

Augstās hipotēku kredītu likmes ir veicinājušas mājokļu pārdošanas tempu samazināšanos un izraisījušas arī nelielu mājokļu cenu kritumu. Mājokļu būvētāju uzticība novembrī kritās jau 11. mēnesi pēc kārtas, sasniedzot zemāko līmeni desmit gadu laikā.

ASV mājokļu tirgus turpmākā lejupslīde ir ietekmējusi kokmateriālu cenas, kas pirmdien samazinājās līdz zemākajam līmenim kopš 2020. gada jūnija.

Trīs dienu laikā būtiskā būvniecības prece nokritās par 9%, sasniedzot zemāko cenu – 382,80 ASV dolāru par tūkstoš dēļu pēdām (1000 b.f. ir 2,34 kubikmetri), kas ir zem 400 ASV dolāru līmeņa, kurš kopš 2013. gada kalpoja kā galvenā pretestība. Otrdien zāģmateriāli nedaudz atguvās, pieaugot par aptuveni 5% līdz 411 USD. Kopš gada sākuma cenas ir samazinājušās par 64%.

Kokmateriālu cenu vājums lielā mērā ir saistīts ar šā gada lejupslīdi, kas vērojama visos mājokļu tirgus aspektos, jo strauji augošās hipotēku likmes veicināja pārdošanas tempu samazināšanos, ierobežoja mājokļu cenu pieaugumu un nopietni iedragāja mājokļu būvētāju uzticību.

Saskaņā ar Freddie Mac datiem vidējā 30 gadu hipotēku kredītu likme pašlaik ir 6,5%, kas ir zemāka par nesenajiem augstākajiem 7,03%, bet joprojām ir aptuveni divreiz augstāka nekā gada sākumā. Hipotēku likmju kāpums samazināja jaunu mājokļu pircēju pieejamību, kas izraisīja ievērojamu esošo mājokļu pārdošanas tempu kritumu.

Oktobrī esošo mājokļu pārdošanas apjomi mēneša laikā samazinājās par 6%, kas bija jau devītais mēneša kritums pēc kārtas, bet gada laikā esošo mājokļu pārdošanas apjomi samazinājās par 28%. Un saskaņā ar Case-Shiller ASV nacionālo mājokļu cenu indeksu 2022. gadā mājokļu cenu pieaugums samazinājās sesto mēnesi pēc kārtas.

Tas viss ir pasliktinājis to ASV mājokļu būvnieku perspektīvas, kuri uzsākot jaunu būvniecības projektu īstenošanu, veido lielāko daļu kokmateriālu pieprasījuma.

Ziņojums liecināja, ka būvnieki ievieš vairāk iegādes stimulu, lai veicinātu jaunu mājokļu pārdošanu. Tas viss liecināja, ka augstākas hipotēku likmes ir ietekmējušas potenciālos pircējus. Tāpēc jebkurš šā gada straujā procentu likmju kāpuma pavērsiens varētu spēcīgi ietekmēt uzticības nostiprināšanos ASV mājokļu tirgum.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*