Kongo stājas spēkā baļķu eksporta aizliegums

12.01.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com

No 2023. gada 1. janvāra Kongo Republikā ir stājies spēkā baļķu eksporta aizliegums. Tagad Pointe-Noire ostā apaļkoku eksports tiek ierobežots līdz pusfabrikātiem un gataviem izstrādājumiem, un apaļkokus baļķu veidā eksportēt nedrīkstēs. Šis solis palielinās kokrūpniecības nozares ieguldījumu iekšzemes ražošanā ieguldījumu bruto vērtībā (IKP), apgalvo valdība. Ņemot vērā, ka attiecīgajām iekšzemes kokapstrādes nozarei vēl nav pietiekamas pieredzes, Kongo Republika un citas Centrālāfrikas valstis vienojās par apaļkoku eksporta aizlieguma, kas sākotnēji bija paredzēts 2022. gada 1. janvārī, atlikšanu līdz 2023. gada 1. janvārim.

Sliktās starptautiskās un reģionālās ekonomiskās situācijas ietekmē Centrālāfrikas Ekonomiskās un monetārās kopienas (CEMAC) komitejas priekšsēdētājs 2022. gada 28. oktobrī paziņoja, ka Centrālāfrikas Ekonomiskās un monetārās kopienas (CEMAC) apaļkoku eksporta aizlieguma stāšanās spēkā tiks atlikta uz nenoteiktu laiku. Galu galā Kongo Republika turpināja īstenot apaļkoku eksporta aizliegumu, šādi gan pārkāpjot Centrālāfrikas Ekonomiskās savienības (UEAC) Ministru padomes pamatnostādnes.

Ietekme uz Kamerūnu

Sakarā ar ziņām par to, ka Kongo Republikā stājies spēkā baļķu aizliegums, lielu uzmanību ir piesaistījusi arī Kamerūna, kurai ir otra lielākā mežu platība Kongo baseinā.

Pēc tam, kad Centrālāfrikas Ekonomiskā un monetārā kopiena (CEMAC) paziņoja par apaļkoku aizlieguma pagarināšanu uz nenoteiktu laiku, tā plāno atkal padarīt stingrākus apaļkoku eksporta tarifus, pamatojoties uz neapstrādātu kokmateriālu eksporta ierobežošanu, nosakot apaļkokiem piemērojamo eksporta nodokli 60% apmērā no FOB cenas.

Vietējie kokmateriālu tirgotāji ar šādu lēmumu bija neapmierināti, un 2022. gada 23. decembrī premjerministram nosūtītajā paziņojumā viņi paziņoja, ka no 2023. gada 2. janvāra sāks streiku.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*