Koncerns “Bergs” slēdz Broakullas rūpnīcu Zviedrijā

20.09.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Pēc Bergs meitasuzņēmuma Bitus AB darbības stratēģijas pārskatīšanas direktoru padome ir secinājusi, ka turpmākie centieni un ieguldījumi konkurētspējas palielināšanai un ne tikai energoefektivitātes uzlabošanai jākoncentrē esošajās ražotnēs Nybro un Fågelfors, Zviedrijā. Ražošanas priekšrocības, ko sniedz mazāks vienību skaits, ir acīmredzamas. Tas nozīmē, ka tiks pārtraukta ražošana Broakullā, Emmabodas pašvaldībā, un tas skars 12 darbiniekus. Ir uzsāktas sarunas ar attiecīgajiem darbiniekiem, un tiek plānots, ka slēgšana tiks pabeigta līdz 2023. gada sākumam.

“Mēs neredzam, ka ir reāli rentabli ekspluatēt ražotni Broakullā. No šī viedokļa raugoties, šo pārmaiņu loģika ir ļoti skaidra, bet tajā pašā laikā ļoti skumja, jo tas skars vairākus mūsu kompetentos darbiniekus,” saka Bergs prezidents un izpilddirektors Peters Nilsons. Ar slēgšanu saistītās izmaksas tikai nedaudz ietekmēs grupas rezultātus. Naudas plūsmu pozitīvi ietekmēs apgrozāmā kapitāla samazinājums.

Meitasuzņēmums Bitus ir daļa no Bergs koksnes aizsardzības produktu jomas un ir viens no Eiropas vadošajiem impregnētas koksnes izstrādājumu ražotājiem gan Zviedrijas tirgum, gan dažādiem eksporta tirgiem. Fågelfors ir arī moderna ražotne, kas ražo granulas un apkurei paredzēto koksni ar savu zīmolu.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*