Kompānija “Moelven” slēdz vienu no trim ražošanas līnijām Norvēģijā

18.01.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com

Pirms nedēļas (9. janvārī) Moelven Byggmodul AS paziņoja, ka tiks slēgta ražošanas līnija Hjellumā, Norvēģijā. Šāda lēmuma pamatā ir izmaksu pieaugums visos līmeņos un mazāks pieprasījums pēc celtniecības moduļiem. Ražotnes slēgšana ietekmēs aptuveni 50 darbiniekus.

Pieprasījums tirgū

Moelven Byggmodul izpilddirektors Frode Henning Killi apgalvo, ka atlaišanas iemesls ir sarežģītais tirgus, kurā izmaksu pieaugums visos līmeņos ir spēcīgi nobremzējis mājokļu segmentu. “Ņemot vērā tirgus situāciju un potenciālu, kas mums ir divās esošajās ražošanas līnijās Moelven Byggmodul rūpnīcās, mums joprojām vajadzētu spēt apmierināt mūsu klientu vajadzības,” ziņoja F. H. Killi.

Kā jau iepriekš ziņoja GWMI, Moelven pēdējā pārskata finanšu ceturksnī uzrādīja labus rezultātus, taču uzņēmums brīdina, ka nākamais periods būs grūts. Skandināvijas patēriņa tirgu raksturo vājš pieprasījums pēc koksnes izstrādājumiem, un starptautiskajā tirgū valda nogaidošs noskaņojums.

“Kontrasti ar pagājušo gadu ir lieli, tirgus ir mainījies, pieprasījums ir zemāks, krājumu līmenis pieaug, un mēs redzam daudzu preču, tostarp elektroenerģijas, izmaksu pieaugumu. Tas liek veikt pavisam citus pasākumus,” paziņojumā presei sacīja Moelven izpilddirektors Mortens Kristiansens. Uzņēmuma izpilddirektors neslēpa, ka lielās grupas daļās tirgus situācija ir sarežģītāka, taču viņš joprojām saglabāja možu garu un uzskata, ka nākotnē, visticamāk, tiks būvēts no koka.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*