Kompānija “Mercer” pabeidz Vācijas “HIT Torgau” iegādes darījumu par 270 miljoniem eiro

06.10.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Mercer International Inc. ir pabeidzis iepriekš izsludināto Holzindustrie Torgau (HIT) mātesuzņēmuma visu akciju iegādi.

Izpilddirektors Huans Karloss Bueno (Juan Carlos Bueno) paziņoja: “Mēs esam ļoti priecīgi par HIT iegādi un mūsu darbības paplašināšanu Vācijā. Es vēlos sveikt visus HIT darbiniekus Mercer komandā.”

Iegādes summa ir 270 miljoni eiro (aptuveni 275,4 miljoni ASV dolāru), ieskaitot prognozēto neto apgrozāmo kapitālu aptuveni 43 miljonu eiro (aptuveni 43,9 miljoni ASV dolāru) apmērā.

HIT ir pasaulē lielākais EPAL koka palešu ražotājs (Pasaulē visplašāk izmantotās paletes. Tās galvenokārt izmanto Eiropā. Pašlaik apgrozībā ir aptuveni 450-500 miljoni gb.), ko izmanto pārvadājumiem, un 2021. gadā pārdeva 18 miljonus visa veida transporta palešu un vairāk nekā 1 miljonu kubikmetru tradicionālo zāģmateriālu izstrādājumu. Kokzāģētavu atlikumi tiek izmantoti biodegvielas ražošanai koksnes granulu un brikešu veidā. HIT kopējā kokzāģētavu jauda ir aptuveni 410 miljoni kubikmetru un elektroenerģijas ražošanas jauda ir 15 MW.

HIT 2021. finanšu gads, rezultāti:

neto ieņēmumi bija 227 miljoni eiro, tostarp aptuveni 169 miljoni eiro no paletēm, 17 miljoni eiro no citiem zāģmateriāliem / koksnes / frēzētiem produktiem, 27 miljoni eiro no biodegvielas un 12 miljoni eiro no elektroenerģijas; tīrie ienākumi 31 miljona eiro apmērā, koriģētā EBITDA 68 miljonu eiro apmērā.

2022. gada pirmajā ceturksnī HIT ieņēmumi bija 72 miljoni eiro, neto ienākumi – 12 miljoni eiro un koriģētā EBITDA (EBITDA ir uzņēmuma rentabilitātes uzskaites rādītājs. To aprēķina kā ienākumus, no kuriem atskaitīti izdevumi, neieskaitot finanšu izdevumus (nodokļi, procenti, uzņēmuma nolietojums un amortizācija)) – 22 miljoni eiro. Tagad Mercer būs lielākais Vācijas palešu ražotājs.

Mercer International Inc. ir globāls koksnes produktu ražošanas uzņēmums, kas darbojas Vācijā, ASV un Kanādā ar konsolidētu gada ražošanas jaudu 2,3 miljoni tonnu celulozes, 550 miljoni dēļu pēdu (1000 d.p. ir 2,34 kbm) zāģmateriālu un 140 tūkstoši m3 krusteniski līmētu koksnes paneļu.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*