Kompānija “Kronospan” palielina savu daļu uzņēmumā “West Fraser”

29.06.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com

Banasino Investments S.à r.l., ieguldījumu sabiedrība, kas atrodas Nikosijā, Kiprā, un ir saistīta ar Kronospan Group, ir ieguvusi kontroli un vadību pār 8 356 494 akcijām West Fraser Timber Co. Ltd., kas veido aptuveni 10,28% no apgrozībā esošajām West Fraser akcijām.

Saskaņā ar paziņojumu presei Banasino Investments S.à r.l. iegādājās West Fraser parastās akcijas ieguldījumu nolūkā un atkarībā no tirgus un citiem apstākļiem var palielināt savu faktisko īpašumtiesību apjomu, kontroli vai vadību pār West Fraser akcijām, izmantojot tirgus darījumus, privātus līgumus, pašu kapitāla emisiju, iespēju līgumu, konvertējamu vērtspapīru izmantošanu vai citādi, vai arī var pārdot visas vai daļu no tai piederošajām West Fraser parastajām akcijām vai turpināt turēt West Fraser parastās akcijas.

Saskaņā ar Austrijas izpētes platformas Addendum sniegto informāciju Banasino Investments Limited “kalpo Kronospan kā instruments daudziem finanšu darījumiem”. Līdz 2019. gada janvārim Banasino Investments Limited bija arī ierakstīts Austrijas komercreģistrā kā vienīgais akcionārs sabiedrībā East Centro Central Management SE (ECCM SE), kas pārvaldīja Kronospan Austrumeiropas meitasuzņēmuma finansējumu.

Nav atklāts, cik Banasino Investments samaksāja par akcijām. Tomēr West Fraser tirgus kapitalizācija ir nedaudz mazāka par 13 miljardiem Kanādas dolāru (9,42 miljardiem eiro). Tādējādi 10% akciju būtu aptuveni 1,3 miljardus CAD jeb 942 miljonus eiro vērti.

Viens no galvenajiem West Fraser akcionāriem ir Ketcham Investments, uzņēmums, ko kontrolē West Fraser priekšsēdētāja Henka Kečama ģimene. Uzņēmumam pieder 7,4 miljoni akciju, kas veido 10,7% balsstiesīgo akciju. Kanādas miljardierim Džimam Patisonam pieder vēl lielāka akciju daļa. Tiek uzskatīts, ka Patisonam pieder 14% no visām West Fraser akcijām.

West Fraser ir otrais lielākais kokrūpniecības uzņēmums pasaulē aiz Canfor, kas 2021. gada decembrī kļuva par pirmo uzņēmumu. Pēdējā lielākais akcionārs ir Jim Pattison Group, kam pieder 30% akciju.

West Fraser ir arī nozīmīgs t.s. inženierijas* koksnes ražotājs. Kopš 2021. gada 1. februāra uzņēmums ir OSB milža Norbord jaunais īpašnieks. Tas bija 3,1 miljardu ASV dolāru vērts darījums, kura rezultātā tika iegādāts pasaulē lielākais OSB plātņu ražotājs. Šim pasākumam bija ideāls laiks: 2021. gadā OSB plātņu cenas piedzīvoja ārkārtēju pieaugumu.

* Inženierijas koksne, ko dēvē arī par kompozītkoksni, mākslīgo koksni vai rūpnieciski ražotām plātnēm, ietver virkni atvasinātu koksnes izstrādājumu, ko ražo, saistot vai nostiprinot koksnes šķiedras, daļiņas, šķiedras, finieri vai plātnes kopā ar līmi vai citām fiksācijas metodēm, lai veidotu kompozītmateriālus.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*