Koksnes imports uz Apvienoto Karalisti ir palēninājies, bet krājumi ir stabili

20.10.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Pēdējos gados kokmateriālu cenas ir strauji pieaugušas, un, sākoties C19 pandēmijai, daudziem celtniekiem nācās mēnešiem ilgi gaidīt, līdz koksne nonāks pie viņiem, jo bija vērojams tās trūkums tirgū.

Tomēr Timber Development UK ziņo, ka kokmateriālu piedāvājums pašlaik ir stabils un saglabājas nemainīgs, neraugoties uz neseno importa apjomu samazināšanos.

Kopējais importa apjoms 2022. gada pirmajos septiņos mēnešos ir 6,1 miljons kubikmetru, kas ir par 15% mazāk nekā 7,2 miljoni kubikmetru, kas importēti tajā pašā periodā 2021. gadā. Tomēr krājumi joprojām ir pietiekoši stabili, un pēc pagājušā gada rekordliela pieprasījuma piegādes modeļi atgūst pirmspandēmijas aprises, norādīja Timber Development UK (TDUK).

Iespējams, ka skujkoku koksnes imports gada gaitā turpinās samazināties, un TDUK prognoze paredz, ka šā gada pirmajā un otrajā pusē skujkoku koksnes imports samazināsies par 500 000 m3.

Tiek prognozēts, ka kopējais skujkoku koksnes imports no 2021. gadā ievestajiem 7,6 miljoniem m3 2021. gadā, iespējams, samazināsies līdz aptuveni 6,1 miljonam m3 2022. gadā.

Lai gan kopējais apjoms ir samazinājies, dažās kategorijās ir vērojams importa pieaugums, piemēram, lapu koksnes imports ir palielinājies par 23% salīdzinājumā ar 2021. gadu.

TDUK tehniskais un tirdzniecības vadītājs Niks Boltons (Nick Boulton) teica: Tomēr importa apjoma samazināšanās liecina par pieņemamām rezervēm un “normālākiem” piegādes modeļiem salīdzinājumā ar haotisko 2021. gadu. Turpinājumā viņš norādīja:

“Nav pārsteidzoši, ka kopējais importa līmenis ir zemāks par 2021. gada apjomu. Pagājušajā gadā bija vērojams rekordliels pieprasījums privāto mājokļu un RM&I tirgū, kas šogad vairs neatkārtosies. Kā norādīts mūsu skujkoku koksnes tirgus prognozē, mēs sagaidām, ka gada gaitā pieprasījums un imports turpinās palēnināties, jo augstās enerģijas izmaksas un inflācija kaitē patērētāju uzticībai galvenajās nozarēs. To pagājušajā nedēļā Starptautiskajā konferencē par skujkoku koksni atkārtoja arī mūsu Eiropas kolēģi, kuri minēja tos pašus iemeslus, kāpēc 2022. gada 3. un 4. ceturksnī samazinājās Eiropas importa apjomi. Neraugoties uz negatīvo makroekonomisko ainu, kokrūpniecība joprojām ir spēcīga. Koksnes izstrādājumu konkurētspējas priekšrocība ir tā, ka to ražošanai ir nepieciešams salīdzinoši zems enerģijas patēriņš, jo īpaši salīdzinājumā ar tādiem energoietilpīgiem un oglekļa ietilpīgiem izstrādājumiem kā cements vai tērauds. Tā kā šoziem gaidāms ievērojams enerģijas cenu kāpums, šie izstrādājumi, visticamāk, saskarsies ar ievērojamu inflācijas ietekmi.”

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*