Koksnes imports Apvienotajā Karalistē sasniedz zemāko līmeni sešos gados

24.11.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Saskaņā ar jaunākajiem Timber Development UK (TDUK) statistikas datiem kokmateriālu imports Apvienotajā Karalistē 2022. gada augustā samazinājās jau ceturto mēnesi pēc kārtas.

Kopējais importa apjoms 2022. gada pirmajos astoņos mēnešos bija 6,8 miljoni kubikmetru, kas ir zemākais kopējais importa apjoms no janvāra līdz augustam kopš 2016. gada. Lielā mērā par to ir vainojams skujkoku koksnes importa samazinājums, jo 2019. gada augustā apjomi bija par 25% mazāki nekā 2021. gadā un par 16% mazāki nekā pirms pandēmijas.

TDUK norādīja, ka, lai gan pieprasījums ir palēninājies atsevišķās nozarēs, jo īpaši remonta, uzturēšanas un labiekārtošanas (RM&I) nozarē, mazāku kopējo importa apjomu var skaidrot arī ar stabilu krājumu līmeni Apvienotajā Karalistē. Lai gan kopējie apjomi ir samazinājušies, dažās kategorijās ir vērojams importa pieaugums, piemēram, lapu koksnes imports ir palielinājies par 20% salīdzinājumā ar 2021. gadu.

TDUK tehniskais un tirdzniecības vadītājs Niks Boultons (Nick Boulton) teica:

“Lieli krājumi un samazināts pieprasījums nozīmē, ka 2022. gada augustā novērotie mazie importa apjomi nav pārsteigums. Piedāvājuma situācija 2022. gadā ir noturīgāka, un krājumi ir daudz stabilākā līmenī nekā 2021. gada haosa periodā. Pieprasījuma pusē mūsu nozari ir sākusi skart dzīves dārdzības krīze, jo augstās enerģijas cenas kaitē patērētāju paļāvībai un mazina pieprasījumu pēc mājokļu remontiem.Neraugoties uz drūmo un nomācošo situāciju, mūsu nozarē ir vieta optimismam. COP27 augstākā līmeņa sanāksmē tika uzsvērts, ka vajadzība pēc zemas oglekļa emisijas būvmateriāliem ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Koksne piedāvā lielisku risinājumu apbūvētās vides emisiju samazināšanai, un mēs sagaidām, ka ilgtermiņā pieprasījums pēc koksnes ievērojami pieaugs.”

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*