Koksnes granulu trūkums Francijā izraisa cenu pieaugumu

20.09.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Francijā strauji pieaug koksnes granulu cenas, jo arvien vairāk trūkst šī kurināmā, jo cilvēki agri gatavojas ziemai un arvien vairāk mājsaimniecību kļūst koksnes granulu tirgus klienti. Ja šī tendence turpināsies, cilvēkiem, kuri paļaujas uz šo kurināmo, var nākties saskarties ar dārgu ziemu, jo patlaban krājumos vērojams “spriedzes risks”.

Valsts kokskaidu granulu profesionāļu grupa Propellet, kas pārstāv l'Association nationale des professionnels du chauffage aux granulés de bois, laikrakstam La Dépêche sacīja, ka, lai gan “mēs vēl neesam nonākuši pilnīga deficīta situācijā, mēs redzam saspīlējuma risku”.

Kāpēc krājumu līmenis ir “saspringts”?

Šogad pieprasījums palielinājās agrāk nekā parasti, pirms 2022. gada ražošanas sākuma. Tas ir tāpēc, ka cilvēki ļoti agri gatavojas ziemai, daļēji tāpēc, ka baidās no pieaugošajām enerģijas izmaksām. Propellet informēja: “Salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem cilvēki ziemai gatavojas ārkārtīgi laicīgi. Vienmēr vērojama kavēšanās, kad nozarei ir nepieciešams laiks, lai atrastu savu vietu un palielinātu ražošanas jaudu. Piedāvājums ir ierobežots salīdzinājumā ar pieprasījumu.” Vēl viens faktors ir tas, ka katru gadu granulu tirgū ienāk arvien vairāk dalībnieku.

Francijas apkures federācija la Fédération Française des Combustibles, Carburants & Chauffage (FFCCC) skaidro: “Subsidēto krāšņu un apkures katlu uzstādīšana pieaug straujāk nekā ražotāju jauda, kas ļauj nodrošināt nepieciešamo kurināmo”. Tāpēc daži veikali ir bijuši spiesti ierobežot pārdošanu, un citās pārdošanas vietās kurināmais ir gandrīz pilnībā realizēts. Kāda tirdzniecības centra vadītājs no Florānsas, pastāstīja La Dépêche: “Mums nav skaidrības ne par apjomu, ne par ievešanas datumu, ne par cenām. Šobrīd ir liels pieprasījums. Ja šīs piegādes netiks veiktas, veikalam būs zaudējumi.”

FFCCC norādīja, ka “turpmākajos mēnešos situācijai vajadzētu izlīdzināties”, taču piegādes trūkums varētu būt pat 5-15% atkarībā no laika apstākļiem. Federācijas pārstāvji norādija: “Šis diapazons ir saistīts ar laika apstākļiem. Viss ir atkarīgs no tā, vai ziema būs ļoti auksta vai maiga. Vienīgais risinājums [ļoti aukstas ziemas gadījumā] būtu importēt. Taču tas varētu tikt ietekmēts jebkurā gadījumā, jo daudzas citas valstis izjūt līdzīgu trūkumu.”

Tomēr Propellet uzsvēra, ka nozare aug un attīstās. Paredzams, ka līdz 2024. gadam ražošana palielināsies vēl par vienu miljonu tonnu un līdz 2028. gadam dubultosies.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*