Ķīnas skujkoku apaļkoku importa tirgus līmenis šobrīd ir zems

11.07.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com

Ķīnas apaļkoku pircēji turpina cīnīties ar kreditēšanas problēmām, pieprasījums pēc baļķiem Jaunzēlandē samazinās, jo būvniecības aktivitāte sarūk augstās inflācijas un procentu likmju dēļ.

Ķīnas skujkoku apaļkoku krājumi ir nedaudz palielinājušies līdz aptuveni 4 miljoniem m³, no kuriem aptuveni 3,15 m³ ir Radiata priedes koksnes krājumi. Ostas kravu apjoms ir saglabājies stabils un svārstās ap 70-75 000 m³ dienā.

Piegādes apmēri no Jaunzēlandes nākamajos pāris mēnešos ievērojami samazināsies, jo daudzi mežu īpašnieki Jaunzēlandē ir pārtraukuši vai samazinājuši mežizstrādi. Daudzas Jaunzēlandes ostas ir ierobežojušas apaļkoku piegādi līdz četrām dienām nedēļā, jo piedāvājums nav pietiekams, lai attaisnotu to, ka ostas ir atvērtas visu nedēļu. Kā bija gaidāms, apaļkoku imports no Austrālijas vēl nav noticis.

A kategorijas Radiata priedes apaļkoku CFR cena Ķīnā ir sasniegusi 105 USD par JASm³, un apaļkoku eksportētāji pašlaik piedāvā A kategorijas apaļkokus pārdot par 110 USD. Iekšzemes apaļkoku vairumtirdzniecības cenas Ķīnā tagad ir stabilizējušās.

Pagājušā mēneša ziņojumā minētā vietējā Masson priede galvenokārt tiek iegūta Guansi, Juņnanas un Sičuaņas dienvidrietumu provincēs. Kad Jaunzēlandes priedes baļķi maksās vairāk nekā 120 ASV dolāru, šīs vietējās priedes tirgus daļa veidos 30-40%. Šie meži nav apsaimniekoti, tāpēc tajos parasti iegūst neliela izmēra baļķus. Tas neietekmē galvenos Jaunzēlandes priedes piegādes galamērķus, piemēram, Lanšanu, Taicangu un Žeņdzjanas pilsētu.

No šā gada janvāra līdz maijam Ķīna importēja par 15% (7,8 miljoni m³) vairāk zāģmateriālu nekā tajā pašā laika posmā pagājušajā gadā. Šos zāģmateriālus galvenokārt izmanto būvniecībā.

Ķīnas Caixin ražošanas PMI (Iepirkumu pārvaldības indekss (PMI) ir indekss, kas raksturo dominējošo ekonomikas tendenču virzienu ražošanas un pakalpojumu nozarēs) maijā negaidīti pieauga līdz 50,9 punktiem salīdzinājumā ar 49,5 punktiem aprīlī. Ražošanas apjoms palielinājās visvairāk 11 mēnešu laikā, jauno pasūtījumu pieaugums bija augstākais divos gados, un turpināja pieaugt ārējais tirdzniecības apjoms.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*