Ķīna: Stabils skujkoku baļķu imports, nākamgad cenas varētu uzlaboties

08.12.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com, PF Olsen

Ķīnas skujkoku apaļkoku krājumi ir stabili – aptuveni 3,5 milj. m3, un ostās ievesto apaļkoku apjoms joprojām ir aptuveni 60 tūkstoši tonnu dienā. Covid ierobežojumi joprojām būtiski ietekmē saimniecisko darbību Ķīnā.

Pašreizējās A kategorijas apaļkoku pārdošanas cenas svārstās no 120 līdz 123 USD par JASm3. Paredzams, ka līdz Ķīnas CNY cenas būs relatīvi stabilas, pēc tam CFR cenas palielināsies, jo apaļkoku pircēji gatavojas martam un aprīlim, kas Ķīnā tradicionāli ir darbīgākie būvniecības mēneši. (Renminbi (RMB) ir oficiālais Ķīnas valūtas nosaukums. RMB galvenā vienība ir Ķīnas juaņa (CNY))

Ķīnas akciju tirgus cenas bija palielinājušās novembrī, kad tirgus noskaņojums uzlabojās pēc tam, kad Ķīnas valdība paziņoja par nelielām izmaiņām Covid politikā. Lai gan šīs izmaiņas nebija būtiskas, tirgus tās uztvēra kā signālu par iespējamu stingrā Covid pārvaldības režīma atvieglošanu laika gaitā. Arī Ķīnas un ASV līderu tikšanās rosināja cerības uz labāku ekonomisko attiecību veidošanos. Tomēr akciju tirgus cenas, kas līdz novembrim bija pieaugušas par aptuveni 20%, pēdējā nedēļā samazinājās par aptuveni 4%, jo atkal parādījās bažas par Covid.

Country Garden (Ķīnas lielākā nekustamā īpašuma attīstītāja pēc pārdošanas apjoma) akcijas vairāk nekā divkāršojās pēc tam, kad centrālā banka un banku regulators paziņoja par pasākumiem, kas mudināja bankas palīdzēt nekustamā īpašuma nozarei. Šie pasākumi vairāk saistīti ar īstermiņa likviditātes atvieglošanu attīstītājiem, nevis fundamentālu uzlabojumu tirgū.

Caixin Ķīnas ražošanas PMI oktobrī palielinājās līdz 49.2 punktiem salīdzinājumā ar 48.1 punktu septembrī. Lai gan Ķīnas ekonomikā joprojām vērojams lejupvērsts spiediens, noskaņojums ir uzlabojies salīdzinājumā ar septembrī reģistrēto 34 mēnešu minimumu.

Baļķu piedāvājums saglabāsies zems, jo Dienvidu dzeltenās priedes (SYP) importu no ASV joprojām ierobežo Ķīnas gada sākumā īstenotā priežu nematodes apkarošanas politika. Šā gada 3. ceturksnī no Dienvidamerikas tika veikti tikai divi sūtījumi (viens Handy un viens Capesize).

Piegāde no Jaunzēlandes saruks, jo decembrī un janvārī samazināsies mežizstrāde. Daudzas Jaunzēlandes kokzāģētavas šogad (pēc pāris saspringtiem gadiem) gada nogales brīvdienās tiek slēgtas agrāk, tāpēc daudzviet arī mežizstrādes darbi tiks pabeigti salīdzinoši drīz.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*