Ķīna: Skujkoku importa tirgus atveseļošanās iezīmes 2023. gada 1. ceturksnim

05.12.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Ķīnā skujkoku importa tirgus joprojām ir vājš, bet 2023. gada 1. ceturksnī ir nelielas cerības. Novembra vidū visu skujkoku koksnes veidu izmantošana dienā austrumu piekrastē bija aptuveni 70 000 kubikmetru dienā, kas ir krietni mazāk nekā 80 000-90 000 kubikmetru dienā, ko parasti novērojam šajā gada laikā. Taču ievērojams pozitīvs faktors ir patēriņa līmenis valstī, kur C19 slēgšanas pasākumi lielajās pilsētās joprojām ir dienas kārtībā. Pašlaik Jaunzēlande pilnībā dominē skujkoku tirdzniecībā. Jaunzēlandes priede šobrīd veido vairāk nekā 85% no visa Ķīnas piedāvājuma, bet Eiropas egle pašreizējā USDCFR līmenī (cenas kokmateriāliem, kas ir izkrauti ostās Ķīnā) būtībā ir “izslēgta no spēles”.

Krievija, protams, ir izkritusi no piedāvājuma saraksta, tāpat kā Klusā okeāna ziemeļrietumu reģions, un piegāde no Urugvajas ir vāja. Tādējādi NZ paliek diezgan izdevīgā situācijā, kad tirgus atveseļosies.

Pieņēmums, ka tas atveseļosies, ir balstīts uz nesenajām iepriecinošajām pazīmēm Ķīnā. Valdība nesen paziņoja par divām daļām, kuru kopējais apjoms ir 130 miljardi RMB (juaņu), kas būtībā ir glābšanas pakete būvniecības sektora parādiem. Pašlaik tas neveicina tirgus attīstību, un ir maz pazīmju, ka tiek veikti ieguldījumi jaunos projektos. Taču kopumā tirgus noskaņojums Ķīnā ir uzlabojies.

Turklāt novembra sākumā Ķīnas valdība publicēja jaunu politiku attiecībā uz C19 kontroli un nekustamā īpašuma sektoru. Tās pamatprincipi ietver to, ka Ķīna centīsies virzīties uz mazāk ierobežojošu pieeju, un izskan ziņas, ka robežas varētu pilnībā atvērties nākamgad (iespējams, 3./4. ceturksnī). Šī informācija ir uzlabojusi arī tirgus noskaņojumu.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*