Ķīna: Skujkoku apaļkoku tirgus pārskats augustā

02.09.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Ķīnas skujkoku apaļkoku krājumi ir saglabājušies stabili – aptuveni 4,6-4,7 miljoni kubikmetru. Svaigi zāģētā priedes apaļkoksne pēc ievešanas Ķīnā tiek pārdota ātri, bet vecāki krājumi pārdoti netiek. Pašreizējais pieprasījums ir līdzsvarā ar piedāvājumu, un apaļkoku pircēji acīmredzami dod priekšroku svaigāku materiālu iegādei, tiklīdz tie tiek piegādāti. Arī mēbeļu ražošanā izmantojamie apaļkoki tiek pārdoti ātrāk nekā būvniecības nozarē paredzētie. Vecākos krājumus, visticamāk, izmantos būvniecībā, lai gan tos būs grūti realizēt, kamēr būvniecības aktivitāte nepalielināsies.

Augustā ostas apaļkoku dienas apjoms saglabājās stabils – aptuveni 60 līdz 65 tūkstoši baļķu dienā. Augusta pēdējā nedēļā ikdienas ostas apaļkoku pārkraušana palielinājās līdz 70 tūkstošiem dienā.

A kategorijas apaļkoku CFR cena joprojām svārstās no 145 līdz 150 USD par m3.

Stumbru piegāde no Jaunzēlandes sāks palielināties, kad laika apstākļi tur uzlabosies. Ņemot vērā apaļkoku cenu pozitīvāku tendenci, daži mežu īpašnieki arī atcels daļu no mežizstrādes ierobežojumiem, ko tie uzlikuši mežizstrādes kompānijām. Tomēr piedāvājums nepalielināsies tik strauji, kā tas varētu notikt, jo Jaunzēlandes apaļkoku piegādes ķēdē ir sarukusi infrastruktūra ilgstoša darba trūkuma dēļ.

Jūlijā Caixin China Manufacturing PMI (ekonomikas rādītājs, ko iegūst no ikmēneša aptaujām. PMI palīdz noteikt tirgus apstākļus) samazinājās līdz 50,4 punktiem, salīdzinot ar pozitīvajām prognozēm 51,7 punktos jūnijā. Lai gan C19 uzliesmojumi joprojām liek bažīties, galvenais iemesls pozitīvā noskaņojuma samazinājumam bija bažas par energoapgādi Ķīnā. Daudzos reģionos ražotāji ir piedzīvojuši elektrības padeves pārtraukumus, jo amatpersonas ir devušas priekšroku iekšzemes patēriņam, nevis rūpnieciskai izmantošanai. Karstuma viļņa laikā Ķīnā strauji pieaudzis elektroenerģijas pieprasījums gaisa kondicionēšanas iekārtu darbināšanai.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*