Ķīna: Pieprasījums pēc skujkoku apaļkokiem un zemas cenas; egļu imports no Eiropas strauji samazinājies

29.10.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Ķīnas skujkoku apaļkoku krājumi saglabājas zem 4 miljonu m3 robežas, neraugoties uz to, ka Ķīnā oktobra sākumā ir t.s. “Zelta nedēļas” atvaļinājums. Ķīnā ir arī daudz pieticīgāki egles koksnes krājumi, jo tās ievešana no Eiropas ir krasi samazinājusies. Šobrīd šo krājumu daudzums ir mazāks par 500 tūkstošiem m3. Apaļkoksnes apjoms, kas ik dienu tiek izvests no ostas, kopš “Zelta nedēļas” nav pilnībā atjaunojies, un tas ir tikai aptuveni 60 tūkstoši kubikmetru dienā. (Pirms brīvdienu perioda tas bija 70 tūkstoši dienā.)

Joprojām Ķīnā ir plašs CFR (Izmaksas un frakts (CFR) un izmaksas, apdrošināšana un frakts (CIF) ir termini, ko starptautiskajā tirdzniecībā izmanto preču pārvadāšanai pa jūru) pārdošanas cenu diapazons atkarībā no kuģu izmantošanas laika un tirdzniecības stratēģijas. Pašreizējās A kategorijas apaļkoku pārdošanas cenas svārstās no 128 līdz 134 USD par m3. Tas ir aptuveni 10 USD kritums pēdējā mēneša laikā.

Septembra Caixin China Manufacturing PMI (privātā hipotēku apdrošināšana, saukta arī par PMI, ir hipotēku apdrošināšanas veids) vēl vairāk samazinājās – no 49,5 iepriekšējā mēnesī līdz 48,1 punktam. Izlaide samazinājās pirmo reizi četru mēnešu laikā, un jauno pasūtījumu apjoms saruka visvairāk kopš aprīļa. Lielākas bažas rada tas, ka eksporta pārdošanas apjomi samazinājās straujāk četru mēnešu laikā. Tirgus noskaņojums ir zemākajā līmenī kopš 2019. gada novembra.

Lai gan apaļkoku pieprasījums Ķīnā ir samazinājies, mazāks to piedāvājums saglabā pieprasījuma un piedāvājuma līdzsvaru.

Augstais bezdarba līmenis, kā arī zemais darba ražīgums nozīmē, ka mājokļu pieejamība būs būtisks jautājums. Arī mājokļu pircēji ir zaudējuši pārliecību par jaunu nekustamā īpašuma projektu pabeigšanu un atturas no jaunu īpašumu iegādes. Mājokļu cenas samazinās vairāk nekā pusē Ķīnas pilsētu. Ķīnas Tautas bankas 2022. gada otrajā ceturksnī veiktā aptauja liecina, ka tikai 16,2% mājsaimniecību sagaida mājokļu cenu pieaugumu. Arī jaunu mājokļu pārdošanas apjomi strauji krītas, kopš augusta salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu samazinoties par 23%. Pirmspārdošanas darījumu kritums ir svarīgs, jo tie pašlaik veido 86% no Ķīnas attīstītāju finansējuma.

Politikas veidotāji cenšas atjaunot mājokļu pircēju uzticību, finansējot attīstītājus ar garantijām vai liekot valstij piederošiem attīstītājiem pārņemt privāto attīstītāju aktīvus. Ķīnas nekustamā īpašuma tirgus strukturālo pārmaiņu rezultātā uz privāto uzņēmumu rēķina lielāku tirgus daļu iegūst valstij piederošie attīstītāji ( ar dziļākām kabatām un piekļuvi labākam finansējumam). tiek lēsts, ka privāto nekustamā īpašuma attīstītāju paliks tikai aptuveni 25%. Tas nozīmē, ka attīstītājiem parasti būs stabilākas bilances, tie būs noturīgāki un darbosies ar mazāku peļņas maržu. Iedzīvotāju urbanizācija, kā arī mājokļu standartu uzlabošanās nozīmē, ka pieprasījums pēc kokmateriāliem turpināsies, un tam vajadzētu stabilizēties, samazinoties spekulācijām ar īpašumu.
Avots: PFOlsen

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*