Ķīna oficiāli izbeidz Austrālijas kokmateriālu importa aizliegumu

26.05.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com

 

Ķīna ir atcēlusi Austrālijas kokmateriālu importa aizliegumu, 18. maijā paziņoja Pekinas vēstnieks, atzinīgi novērtējot abu valstu attiecību uzlabošanos.

Kokmateriāli bija viens no vairākiem Austrālijas produktiem, kam tika noteikti importa aizliegumi un ierobežojumi, jo pandēmijas laikā diplomātiskās attiecības starp Pekinu un Kanberu bija pasliktinājušās.

Sjao Cjans žurnālistiem Kanberā sacīja, ka Ķīna nekavējoties atsāks Austrālijas kokmateriālu importu, kas tika apturēts 2020. gadā. “Vakar Ķīnas muita ir oficiāli paziņojusi Austrālijas lauksaimniecības ministram, ka, sākot ar šodienu, Ķīna atsāks Austrālijas kokmateriālu importu,” preses konferencē sacīja Sjao. Viņš piebilda, ka kokmateriālu tirdzniecības atsākšana, kuras vērtība saskaņā ar valdības datiem ir aptuveni 600 miljoni Austrālijas dolāru (400 miljoni ASV dolāru) gadā, ir iespējama līdz ar attiecību uzlabošanos. “Uz sarunu galda ir arī citi jautājumi, kas ļauj sacīt, ka dinamika ir pozitīva.”

Pagājušajā nedēļā abu valstu tirdzniecības ministri tikās aci pret aci pirmo reizi kopš 2019. gada, jo Austrālijas kreisi centriskās valdības mērķis bija uzlabot attiecības, kas bija saasinājušās iepriekšējās administrācijas laikā.

Ķīna, kas ir Austrālijas lielākā tirdzniecības partnere, 2020. gadā bloķēja tās kokmateriālu importu, atsaucoties uz koksnes kravās konstatētajiem kaitēkļiem.

 

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*