Kanādas uzņēmums “Interfor” par 236 miljoniem dolāru iegādājas “Chaleur Forest Products”

06.10.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Kanādas kokrūpniecības gigants Interfor Corp 3. oktobrī paziņoja, ka par 325 miljoniem Kanādas dolāru (236,40 miljoniem ASV dolāru) iegādāsies Chaleur Forest Products, lai palielinātu savu klātbūtni Ņūbransvikas provincē.

Darījums notiek laikā, kad zāģmateriālu cenas samazinās no šā gada sākumā sasniegtā strauji augošā līmeņa, kad Krievija aizliedza meža produktu eksportu uz Rietumiem, tādējādi atriebjoties par Rietumu noteiktajām sankcijām, kas tai tika piemērotas par iebrukumu Ukrainā.

“Šī iegāde atbilst Interfor stratēģijai, kas vērsta uz izaugsmi, un tā ir tīra kokmateriālu ražotāja stratēģija, un papildina mūsu neseno izaugsmi Kanādas austrumos, nodrošinot vēl lielāku ģeogrāfisko daudzveidību,” sacīja Īans Filingers, prezidents un izpilddirektors.

Chaleur pieder divas modernas un veiksmīgi kapitalizētas kokzāģētavas Belledune un Bathurst, Ņūbrunsvikas štatā, kuru kopējā gada kokmateriālu ražošanas jauda ir 350 miljoni dēļu pēdu (1000 d.p. atbilst apm. 2,34 kubikmetriem). Chaleur pārvalda arī mežu apsaimniekošanas nodaļu Miramichi, kas apsaimnieko aptuveni 30% no kopējā valsts mežu platības Ņūbransvikā. Šī struktūrvienība nodrošina drošu koksnes šķiedras piegādes avotu kokapstrādes rūpnīcām, kā arī stabilu ilgtermiņa naudas plūsmu no trešo pušu apaļkoku pārdošanas, licenču pārvaldības maksām un mežsaimniecības pasākumiem.

Interfor arī paziņoja, ka tā sagaida, ka tās kopējā gada zāģmateriālu ražošanas jauda palielināsies līdz 5,1 miljardam dēļu pēdu (1000 d.p. ir 2,34 m3), no kā 44% tiks saražoti ASV dienvidos, 19% – Kanādas austrumos, 15% – ASV ziemeļrietumos, 15% – Britu Kolumbijā un 7% – Kanādas Atlantijas reģionā.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*