Janvārī un februārī pieaugušas Jaunzēlandes apaļkoku eksporta cenas

12.03.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com

Gan janvārī, gan februārī Jaunzēlandes apaļkoku eksporta cenas At Wharf Gate (AWG) palielinājās par 7-8 ASV dolāriem par JASm³ (Japānas lauksaimniecības standarta (JAS) kubikmetrs ir starptautiska nozares standarta apaļkoku tilpuma mērvienība). Pieprasījums pēc apaļkokiem Ķīnā pēc Mēness Jaunā gada nav palielinājies tik ļoti, kā tika gaidīts, bet apaļkoku piegāde no Jaunzēlandes būs ievērojami samazinājusies laikapstākļu dēļ Jaunzēlandes Ziemeļu salā. Tas, visticamāk, palielinās cenu pieaugumu apaļkokiem Ķīnā. Iekšzemes pieprasījums pēc baļķiem samazinās, jo tiek atcelti vai atlikti būvniecības projekti.

PF Olsen apaļkoku cenu indekss gan janvārī, gan februārī palielinājās par 4 ASV dolāriem līdz 127 ASV dolāriem. Tagad indekss ir par 4 dolāriem augstāks par divu gadu un par 3 dolāriem augstāks par piecu gadu vidējo rādītāju.

Baļķu cenas Jaunzēlandē 1. ceturksnī mainījās ļoti maz. Apzāģēto baļķu cenas palika nemainīgas, bet dažos reģionos celtniecības baļķu cenas samazinājās par aptuveni 1 ASV dolāru par tonnu. Lai arī ir saņemts daudz atļauju celtniecībai, tomēr projekti netiek uzsākti. Tas ir gan slikto laikapstākļu, gan augsto procentu likmju un uzņēmējdarbības nestabilitātes dēļ.

Celtniecības zāģmateriālu piedāvājums ir pārāk liels, un daudzas Jaunzēlandes zāģētavas aktīvi samazina ražošanu. Pastāv cenu spriedze, jo pārdevēji cenšas saglabāt vai palielināt savu tirgus daļu. Daudzi kokzāģētavu vadītāji un īpašnieki apgalvo, ka šī ir sliktākā kokmateriālu ražošanas sezona, kādu atceras. Premium klases dēļu izgatavošanai izmanto Clearwood (Clearwood (Firmenich) koksni ar smalku, vieglu pačūlijas smaržu). Bezzaru zāģmateriālu eksporta cenas uz Eiropu joprojām ir augstas.

Zāģmateriālu pārdošanas cenas uz Āzijas valstīm turpina kristies. Dažu sortimentu cenas pēdējo sešu mēnešu laikā ir samazinājušās pat par 40%.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*