Īrija: Kokmateriālu cenu kritums 2022. gada 3. ceturksnī

29.10.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Saskaņā ar Īrijas Lauksaimnieku asociācijas jauno tirgus ziņojumu, ko sagatavoja IFA (Irish Farmers' Association), ekonomiskā nenoteiktība saistībā ar karu Ukrainā un patērētāju uzticības kritums ietekmē kokmateriālu cenas Īrijā.

IFA kokmateriālu cenu apsekojums, kas veikts no jūlija līdz septembrim, liecina, ka 2021. gadā un 2022. gada pirmajā ceturksnī kokmateriālu cenu ievērojamais pieaugums šā gada trešajā ceturksnī ir samazinājies. Jaunākajā IFA ziņojumā norādītās cenas, kas iegūtas no mežu īpašniekiem, mežsaimniecības uzņēmumiem un kokzāģētavām, liecina, ka pieprasījums pēc Sitka egles laikā no jūlija līdz septembrim ievērojami mainījās.

Galvenie rādītāji IFA ziņojumā liecina, ka pie ceļa šķeldas cenas svārstījās no 28-40 EUR/t, apaļkoku cenas – no 35-44 EUR/t, bet taras apaļkoksnes cenas – no 37-72 EUR/t atkarībā no taras koksnes garuma.

Kopumā zāģbaļķu cenas, šķiet, ir piedzīvojušas vislielāko kritumu, jo vidējās cenas no jūlija līdz septembrim salīdzinājumā ar 2021. gada cenām samazinājās par 20%, sasniedzot 80-110 EUR tonnā.

IFA lauksaimniecības mežsaimniecības priekšsēdētājs Džeisons Flemings (Jason Fleming) sacīja, ka lauksaimnieki ir neapmierināti ar cenu kritumu, jo īpaši tie, kuri 2021. gadā negūst labumu no “ārkārtas” kokmateriālu cenām, jo bija problēmas ar mežizstrādes atļaujām. “Kokmateriālu cenu svārstības padara vēl svarīgāku to, lai lauksaimnieki pirms lēmuma pieņemšanas saņemtu vairākus piedāvājumus,” viņš teica. “Kad lauksaimnieki saņem piedāvājumu par taras koksni, viņiem būtu jāapzinās, ka cena atšķiras atkarībā no taras baļķa garuma, jo cena starp dažādiem to garumiem ievērojami atšķiras.”

Cenas zemāk tabulā:

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*