Granulu cenas Vācijā samazinās (<€500)

08.12.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Koksnes granulu cenas samazinājās zem 500 eiro par tonnu. Tā ir zemākā granulu cena kopš jūlija, t.i., piecu mēnešu laikā. Novembrī vien granulu cenas samazinājās par 135 eiro jeb vairāk nekā 20%. Un pašlaik neizskatās, ka cenas stabilizēsies. Dažos reģionos pircējiem jau tagad par tonnu jāmaksā mazāk nekā 450 eiro.

Viens no straujā cenu krituma iemesliem, visticamāk, ir citu energoresursu, piemēram, mazuta, cenu ievērojamais samazinājums pēdējā laikā. Decembra 1. nedēļā cenas turpināja strauji kristies. Taču arī gāze un elektroenerģija joprojām ir ļoti lēta spot tirgos, pat ja tādējādi tiek piepildītas galvenokārt piegādātāju kabatas, jo patērētājiem no tā nav nekāda labuma. Tomēr enerģijas tirgus un cenas tas ietekmē.

Koksnes granulas Vācijā novembra beigās maksāja 498 eiro par tonnu

Novembrī vien granulu cenas samazinājās par aptuveni 135 eiro par tonnu. Īpaši strauji cenas kritās oktobra sākumā un novembra sākumā. Un arī 25. novembra nedēļā pēc īslaicīgas stabilizācijas granulu cenas strauji samazinājās vēl par 40 eiro. Tā bija pirmā reize piecu mēnešu laikā, kad tika pārkāpta 500 eiro robeža.

Dažās federālajās zemēs koksnes granulas tagad maksā mazāk nekā 450 eiro! Saskaņā ar tirgotāju tīkla Heizpellets24 aptaujām 25. novembra nedēļas beigās granulu pircēji par tonnu maksāja tikai 498 eiro, kas ir par 40 eiro mazāk nekā nedēļas sākumā.

Oktobra beigās – tas ir, nedaudz vairāk nekā pirms četrām nedēļām – koksnes granulas valstī vēl maksāja vidēji aptuveni 715 eiro par tonnu, kas ir par 220 eiro vairāk nekā tagad.

Koka granulu ražošanā izmanto kokzāģētavu un mēbeļu rūpniecības blakusproduktus. Iegūtās skaidas tiek sapresētas koksnes granulās un pārstrādātas standarta kurināmajā ar noteiktām īpašībām.

Tomēr joprojām pastāv ļoti lielas reģionālās cenu atšķirības, kas cenu salīdzinājumu jebkurā gadījumā padara jēgpilnu. Dažos reģionos cenas tikai šonedēļ vien ir samazinājušās par 80 eiro par tonnu – divas reizes vairāk nekā vidēji valstī.

Cenu atšķirības reģionālo granulu tirgotāju piedāvājumos pēdējā laikā ir kļuvušas nedaudz mazākas, taču joprojām ir pārsteidzoši lielas. Šonedēļ lētākās koksnes granulas ir Hesenē, Bavārijā, Lejassaksijā, Reinzemē-Pfalcā, Bādenē-Virtembergā un Tīringenē.

Granulas šobrīd visvairāk maksā Brandenburgā, Šlēsvigā-Holšteinā un Meklenburgā-Priekšpomerānijā.

Saskaņā ar nozares dienesta HeizPellets24 veiktajiem pētījumiem ceturtdien Hesenē granulu cenas bija tikai 448 eiro par tonnu. Bavārijā patērētājiem šonedēļ bija jāmaksā tikai 467 eiro.

Ziemeļreinā-Vestfālenē granulas maksāja vidēji 475 eiro, bet Lejassaksijā – vidēji 491 eiro par tonnu. Reinzemē-Pfalcā koksnes granulas maksā aptuveni 485 eiro.

Decembra 1. nedēļā visdārgākās granulas ir Brandenburgā un Berlīnē – €513 un €510 par tonnu. Tomēr pēdējā laikā preču pieejamība mazumtirdzniecībā ir vēl vairāk uzlabojusies, norāda Heizpellet24 mazumtirgotāji.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*