FSC ĢA 2022. Ekonomiskā, vides un sociālā sekcija. 9. oktobris

05.10.2022 |  FSC International, LMSP

1. Vietējās kultūrainavas

Ieskats par pamatiedzīvotāju kopienām un mežu apsaimniekotājiem, kuri cenšas izprast kultūrainavas no pamatiedzīvotāju skatpunkta, kā arī par šīs koncepcijas piemērošanu mežu apsaimniekošanā. Mērķis ir veicināt globālo FSC International informētību un izpratni par pamatiedzīvotāju kultūrainavām resursu apsaimniekošanas sektorā un atbalstīt koncepcijas pastāvīgai standartu izstrādei.

Tiks pētīti rezultāti un noskaidrots, kādi rādītāji, ja tādi ir, būtu nepieciešami, apsverot 3. principa (pamatiedzīvotāju tiesības), 6. principa (ietekme uz vidi) un 9. principa (augstvērtīgi mežu saglabāšana) lietderību, tos stratēģiski piemērojot kombinācijā, lai nodrošinātu ainavu plānošanu pamatiedzīvotājiem.

2. Ģenētiskās tehnoloģijas mācību process – 1. daļa

Kopš 1999. gada FSC diskutē par ģenētiski modificētiem organismiem (ĢMO). Turpinot diskusijas, sākās mācību process, bet ĢMO joprojām nav pieņemami FSC mežos un produktos, un asociācijas politika nemaina savas prasības attiecībā uz ĢMO līdz pat mācību procesa beigām. Mēs esam uzaicinājuši ekspertu grupu, kurā ir tehnoloģiju, bioētikas, socioloģijas un sabiedrības iesaistīšanas, kā arī riska pārvaldības eksperti, lai dalītos viedokļos un apspriestu, kādas pamatotas prasības būtu jāievēro šajā pētījumā. Pievienojieties, lūdzu, kad mēs turpināsim pētīt šo tematu un rīkosim atklātu diskusiju ar locekļiem un ieinteresētajām personām, lai palīdzētu informēt FSC valdi par pieeju un noteikt turpmākos soļus.

3. Jaunas pieejas pārveidei un tiesiskās aizsardzības līdzekļiem

Šajā Ģenerālajā asamblejā mēs iesniedzam priekšlikumu Nr. 37/2021, kurā izklāstītas galvenās izmaiņas FSC P&C, lai varētu ieviest visaptverošu sistēmu, kas risinātu jautājumu par to, kā FSC risina pagātnes, tagadnes un nākotnes konversijas jautājumus. Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai biedri būtu pēc iespējas labāk informēti par sistēmu, ko var ieviest, ja šis priekšlikums tiks pieņemts.

Šajā sesijā mēs iepazīstināsim ar šī procesa rezultātiem, kā arī ar politikas, lai risinātu pārveides problēmu, asociācijas politikas un tiesiskās aizsardzības sistēmas saskaņošanu (kā pieprasīts priekšlikumā Nr. 7/2017). Informatīvajai sesijai sekos paneļdiskusija, kurā tiks dalīts dažāds viedoklis par šīs sistēmas iespējamo ietekmi uz vidi, sociālo un ekonomisko jomu. Klausītājiem būs arī iespēja uzdot jautājumus, lai precizētu savu izpratni.

4. Attālā audita izmantošana meža apsaimniekošanas novērtēšanā

C19 pandēmija lika daudzām ilgtspējas sistēmām pielāgoties un mainīt audita metodes. FSC tas ir kļuvis par katalizatoru inovāciju, datu risinājumu un politikas izmaiņu ieviešanai.

Piedalieties, lai uzzinātu, kā FSC ievieš attālināto auditu meža apsaimniekošanas novērtējumos, tostarp atbilstības kritērijus, drošības pasākumus daļējiem vai pilnīgiem attālinātiem auditiem un daudz ko citu.

5. 65. priekšlikums. Kāda rīcība turpmāk ar neskartu meža ainavu aizsardzību?

Pēc 65. priekšlikuma apstiprināšanas 2014. gada Ģenerālajā asamblejā ir radušās nopietnas bažas. Lai gan pastāv plaša vienprātība par to, ka ir jāaizsargā teritorijas, kas ir ļoti labvēlīgas bioloģiskajai daudzveidībai un klimatam, joprojām pastāv šaubas par M65 īstenošanu. Rezultātā ir iesniegti vairāki priekšlikumi, kuros pārstāvētas dažādas idejas, kā pārskatīt pašreizējās definīcijas, identifikācijas un noteikumus saistībā ar ĪADT.  Šīs papildu sanāksmes mērķis ir sniegt izpratni par problēmām, kas saistītas ar dabas liegumu aizsardzību un apsaimniekošanu, un pārskatīt iespējamos risinājumus.

6. FSC starpposma standarti: Izstrāde un pieredze

Šis papildu pasākums ir veltīts pagaidu nacionālajiem standartiem (INS) un to būtiskajai nozīmei FSC sertificēto platību paplašināšanā citās valstīs. Šajā sesijā dalībnieki uzzinās par INS izstrādes prasībām, tostarp par komponentiem, kas saistīti ar nodrošinājumu. Mēs arī dalīsimies ar INS kritiskajiem aspektiem, iespējām un izaicinājumiem, kā arī tiešo pieredzi INS izstrādē.

Šīs sesijas mērķis ir sniegt ieinteresētajām personām (sertifikācijas iestādēm, neatkarīgiem konsultantiem un FSC tīkla partneriem) prasmes un zināšanas, lai droši varētu iesaistīties INS izstrādes procesā.

7. Pārveide (konversija) un tiesiskās aizsardzības līdzekļi: Atklāta saruna

Piedalieties diskusijā, kas notiks kopā ar kustības diskusiju grupas locekļiem un izraudzītajiem FSC valdes locekļiem, lai veidotu jūsu izpratni par viedokļu un nostāju daudzveidību attiecībā uz FSC Konversijas un tiesiskās aizsardzības pasākumu paketi un to iemesliem. Uzziniet, kas atbalsta šo darbu un kas nē. Noskaidrojiet paši, vai izstrādātajā sistēmā ir panākts FSC nepieciešamais kompromiss starp vides, sociālajiem un ekonomiskajiem aspektiem. Ko varētu uzlabot un kā un kad?

Jaunāko informāciju par konversiju un tiesiskās aizsardzības līdzekļiem skatiet FSC biedru platformā. Jūs varat lejupielādēt jaunāko dokumentu paketi, kā arī visu papildinformāciju, kas palīdzēs jums sagatavoties šai diskusijai.

8. FSC Biedru asambleja

FSC biedri ir organizācijas un tās vīzijas pamatā. FSC paļaujas uz mūsu biedru daudzveidīgajām ekonomiskajām, sociālajām un vides interesēm, lai dalītu lēmumu pieņemšanas pilnvaras, tādējādi nodrošinot FSC sistēmas integritāti un noturību.

Biedru asambleja ir unikāls forums, kurā biedri balso un lemj par galvenajiem lēmumiem (priekšlikumiem), kas noteiks FSC turpmāko virzību. Dalībnieku asamblejā ir aicināti piedalīties novērotāji, taču tiesības balsot ir tikai pilntiesīgiem FSC dalībniekiem.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*