FSC ĢA 2022 dalībnieku kopīgās tēmas. 12. oktobris

05.10.2022 |  FSC International, LMSP

1. Meža risinājumu pārveidošana kopā ar pamatiedzīvotājiem, kopienām, sīksaimniekiem un darba ņēmējiem

Lai cīnītos pret klimata un bioloģiskās daudzveidības krīzi, mežu saglabāšana ir ļoti būtiska, taču reāliem mežu risinājumiem ir jāstrādā arī to cilvēku labā, kuru dzīve ir atkarīga no mežiem kultūras, ekonomikas, sociālajā un garīgajā ziņā.

Šajā iedvesmojošajā galvenajā sesijā būs trīs līdz četri stāsti no pamatiedzīvotājiem, kopienām, darba ņēmējiem un sīksaimniekiem, kuri dalīsies savos unikālajos viedokļos par to, kādu vērtību viņiem sniedz mežs un kā šīs vērtības nosaka viņu meža apsaimniekošanu.

Tiks demonstrēti sasniegumi un galvenie izaicinājumi, kas viņiem jāpārvar, kā arī tas, kā FSC mežsaimniecības risinājumi var sniegt un aizstāvēt tiesības – paražu, tradicionālās, piekļuves, veselības un drošības – palīdzot nodrošināt, ka šīm grupām ir iespēja pieņemt vai ietekmēt meža apsaimniekošanas lēmumus, pamatojoties uz viņu visaptverošo meža vērtību.

2. Kopienas un ģimenes meži: neparastā uzņēmējdarbība

Meži pielāgojas un aug arī cilvēki, kas par tiem rūpējas, jo īpaši kopienas un ģimenes mežu īpašnieki.

FSC ir apņēmusies atbalstīt šos ļoti nozīmīgos meža īpašniekus, īstenojot uzlabotu, visaptverošu programmu – Kopienas un ģimenes mežu programmu (The Community and Family Forest Program (CFF)). Šī programma tagad ietver svarīgus rīkus, kas palīdz pārdot tirgū FSC sertificētus produktus, un nesen uzsāktos politikas risinājumus, kas tiek īstenoti visā pasaulē. Piedalieties, lai uzzinātu, kas ir paveikts, lai sekmētu CFF iniciatīvu, un, kas ir vēl svarīgāk, lai dalītos ar savām idejām, kā atbalstīt mazos (un dižos) mežus.

3. Daudzveidības un dzimumu līdztiesības integrēšana FSC sistēmā

Iepazīstieties ar nesen izstrādāto stratēģisko sistēmu daudzveidības un dzimumu līdztiesības nodrošināšanai FSC. Šajā interaktīvajā sesijā notiks paneļdiskusija par sistēmas izstrādi un nozīmi, kam sekos “prāta vētras” darbnīca, kurā dalībnieki tiks aicināti palīdzēt tālāk veidot un pilnveidot šo svarīgo globālās stratēģijas daļu.

4. No mīta uz realitāti – mežs kā cienīga darbavieta!

Daudzi jaunieši sapņo par darbu brīvā dabā, nevis pie rakstāmgalda, un kas gan var būt labāka vieta par skaistu mežu? Bet vai mežs ir tā skaistā darbavieta, par kuru daži cilvēki sapņo? Mežsaimniecība ir viena no visbīstamākajām nozarēm (saskaņā ar Starptautiskās Darba organizācijas (ILO) datiem), un vai šajā nozarē tiek darīts pietiekami daudz attiecībā uz veselību un drošību? Kādas priekšrocības FSC sniedz attiecībā uz darba drošības un veselības aizsardzības (DDVA) rezultātiem un ko 2 SDO konvenciju par DDVA paaugstināšana līdz “pamatstandarta” statusam nozīmē FSC galvenajām darba prasībām un darbinieku tiesībām?

5. FPIC: Pamatiedzīvotāju skatījums uz procesa īstenošanu

Saskaņā ar ANO un starptautisko tiesisko regulējumu FSC politika un standarti cenšas ievērot, iekļaut, veicināt un atzīt pamatiedzīvotāju tiesības, redzējumu un vērtības. Brīvprātīga, iepriekš informēta piekrišana (FPIC) ir pamatiedzīvotāju tiesības, kas atzītas ANO Konvencijā par pamatiedzīvotāju tiesībām un kas ļauj pamatiedzīvotājiem dot vai nedot piekrišanu projektam vai jebkādam ieguldījumam, kas var ietekmēt viņus vai viņu teritoriju. Šajā sesijā piedalīsies PIPC, FSC IF un pieredzējušu starptautisku organizāciju pārstāvji, lai apmainītos viedokļiem par FPIC īstenošanu mežos. Tās mērķis ir sniegt ieguldījumu FSC pašreizējos centienos īstenot tās jauno FPIC īstenošanas pamatnostādni mežsaimniecības darbībās, lai nodrošinātu atbilstību 3. un 4. principam. Šis dialogs palīdzēs izstrādāt vadlīnijas par gaidāmajiem FSC pasākumiem, piemēram, ekosistēmas pakalpojumu, tiesiskās aizsardzības sistēmu un asociāciju politiku.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*