Francija: Straujš oša koksnes pieprasījums lapu koku tirgos

26.05.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com

Atšķirībā no skujkoku koksnes, šķiet, ka lapu koku tirgu pagaidām nav īpaši ietekmējusi pašreizējā ekonomiskās aktivitātes pasliktināšanās kopumā un jo īpaši Francijas sliktie būvniecības rādītāji. Tas ir viens no secinājumiem, ko var izdarīt pēc pēdējās 2023. gada pavasara izsoles rādītājiem.

Šī atziņa jo īpaši attiecas uz ošiem, kas pašlaik piedzīvo vēl nebijušu interesi. “Es nekad neesmu piedzīvojis tik lielu pieprasījumu un tik augstas cenas,” atzīmē Mišels Žakēns (Michel Jacquin), kas četrdesmit gadus mežizstrādes darbu veicis austrumu reģionā un vada uzņēmumu Bois 39, kas specializējas lapu koku tirdzniecībā.

Pēc viņa teiktā, B/C kvalitātes oša apaļkoki, kas 2022. gada rudenī tika pārdoti par 100-110 €/m³, tagad tiek pārdoti par 160 €/m³. Režiss Anglarē, Burgoņas Franškontē koksnes pārdošanas vadītājs, apstiprina pašreizējo pieprasījumu pēc ošiem. “Viena gada laikā mūsu reģionā vidējās cenas pie ceļa ir pieaugušas no 115 €/m³ līdz 160 €/m³. Tādējādi gada pieaugums ir aptuveni 40%.”

Tas būtībā ir eksporta tirgus dinamikas rezultāts, kad pieprasījums ir strauji palielinājies Vjetnamā, valstī, kurā mēbeļu fabrikas pēc pēkšņas apturēšanas 2021. gadā un 2022. gada pirmajā pusē ir atsākušas ražošanu ar pilnu jaudu. Arī Indonēzija un mazākā mērā Tunisija veicina to, ka oši kļūst par šī brīža galveno sugu.

Pieprasījums pēc dižskābarža kopumā joprojām ir apmierinošs. Lai gan pagājušajā ziemā plūsmas uz Ķīnu palēninājās, Magribas valstīs joprojām ir pieprasījums, un Maroka ir galvenais galamērķis (bet jo īpaši C kvalitātes tvaicētai koksnei un par zemākajām cenām). Tomēr sezonas beigu tirgū apaļkoku cenas salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu samazinājās par aptuveni 10%.

Dižskābarža koksni, ko 2022. gada sākumā pie ceļa vidēji pārdeva par 80-85 €/m³, šopavasar tirgo par aptuveni 75 €/m³.

Visbeidzot, attiecībā uz ozolu iezīmējas divas skaidras tendences. Augstākajos sortimentos cenas 1 gada laikā ir stabilas vai pat progresē. Tā tas ir attiecībā uz apaļkokiem, kuru vidējā cena šobrīd ir tuvu 1000 €/m³, bet maksimālās cenas var sasniegt gandrīz 1500 €/m³ Francijas centrālajā un rietumu daļā esošajos valsts mežos.

Savukārt otršķirīgas kvalitātes kokmateriālu cenas samazinājums atkarībā no konkrētā gadījuma svārstās no 15% līdz 25%. Burgundijas Franškontē apaļkoki krautuvēs, par kuriem 2022. gadā maksāja vidēji 340-350 €/m³, tagad tiek pārdoti aptuveni 290-295 €/m³. Francijas austrumdaļā 2022. gadā pirkuma piedāvājumu skaits samazinājās vidēji par 7 piedāvājumiem uz katru pārdoto partiju līdz 5 piedāvājumiem šobrīd.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*