FIA Formula 1 World Championship™ izmantos FSC sertificētas Pirelli riepas

20.10.2023 |  FSC International

Riepu ražotājs Pirelli paziņojis, ka no 2024. gada visās Fédération Internationale de l'Automobile (FIA) Formula One World Championship™ pasaules čempionāta sacensībās izmantos tikai FSC sertificētas riepas. Pirelli ir ekskluzīvs Formula 1 riepu partneris kopš 2011. gada; sadarbība nesen tika pagarināta līdz 2027. gadam, īpašu uzmanību pievēršot Formula 1 ilgtspējībai.

FSC sertificētas riepas pirmo reizi tika ieviestas 2021. gadā, kad Pirelli sāka ražot pasaulē pirmās Pirelli P ZERO riepas, kurās izmantots FSC sertificēts dabiskais kaučuks. Kopš šī vēsturiskā brīža Pirelli FSC sertificētās riepas ir “paātrinājušas” ilgtspējīgas dabiskā kaučuka sertifikācijas attīstību visā pasaulē. FSC sertificēto kaučuka plantāciju platības ir palielinājušās valstīs, kurās jau ražo FSC sertificētu kaučuku, piemēram, Taizemē, Indonēzijā, Šrilankā un Gvatemalā, vienlaikus strauji ieviešot FSC kaučuka sertifikāciju arī citās valstīs, piemēram, Vjetnamā, Ķīnā un Kolumbijā. Paredzams, ka 2024. gadā FSC ilgtspējīga dabiskā kaučuka kustībai pievienosies jaunas kaučuka plantācijas Āzijā un Āfrikā, tostarp Malaizijā un Kotdivuārā.

Riepu ražotāji iepērk vairāk nekā 70% pasaules dabiskā kaučuka, tie ir būtiska dabiskā kaučuka ilgtspējīgas ražošanas daļa. Lai gan tas nodrošina ienākumus tūkstošiem cilvēku, nesertificēta kaučuka ieguve var kaitīgi ietekmēt mežus, ekosistēmas un vietējās kopienas, arī izraisīt atmežošanu un darbinieku tiesību pārkāpumus. FSC sertifikācija ir pārbaudīts instruments šo problēmu risināšanai. Ar mežu apsaimniekošanas (FM) sertifikāciju FSC apliecina, ka riepās izmantoto meža komponentu plantācijas tiek apsaimniekotas, lai saglabātu bioloģisko daudzveidību un sniegtu ieguldījumu vietējo kopienu un strādnieku dzīvē.

Lauksaimniekiem, ražošanas uzņēmumiem un patērētājiem ir iespēja gūt patiesu labumu, ko dabiskais kaučuks var sniegt cilvēkiem un planētai, ja tie izvēlas kaučuku no pienācīgi apsaimniekotām plantācijām un pārbaudītām piegādes ķēdēm.

“Mēs priecājamies par virzību uz FSC sertifikāciju, kas ir nozīmīgs precedents ilgtspējīgai praksei autosportā, demonstrējot, ka augsta veiktspēja un atbildība pret vidi var veiksmīgi sadzīvot,” uzsver Fabians Farkass, FSC International komercdirektors.

“Kaučuks ir pilnībā integrēts autobūves nozarē, un arvien vairāk uzņēmumiem ir jāseko virzībai uz ilgtspējību, izmantojot FSC sertifikāciju, kas apliecina, ka meži tiek apsaimniekoti saskaņā ar stingriem vides, sociālajiem un ekonomiskajiem standartiem. FSC atzinīgi vērtē šo nozīmīgo notikumu, kas ir revolucionārs pavērsiens ceļā uz ilgtspēju pasaules autobūves un sporta arēnā. Gaidāms, ka sadarbosimies ar daudziem uzņēmumiem, lai mainītu ilgtspējīga dabiskā kaučuka izmantošanu nākotnē, atbalstot videi labvēlīgus, noturīgus mežus un labākas iztikas iespējas lauksaimniekiem visā pasaulē.”

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*