Eiropas Savienība apstiprina tiesību aktu par importa aizliegumu produktiem, kas saistīti ar atmežošanu

08.12.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Eiropas Savienība otrdien vienojās par jaunu likumu, lai liegtu uzņēmumiem pārdot ES tirgū kokmateriālus, kafiju, liellopu gaļu, soju un citas preces, kas saistītas ar mežu izciršanu visā pasaulē.

Likums paredz, ka uzņēmumiem pirms preču pārdošanas Eiropas Savienībā būs jāsagatavo uzticamības deklarācija, kas apliecina, ka to piegādes ķēdes neveicina mežu iznīcināšanu, pretējā gadījumā tiem var tikt uzliktas lielas soda naudas.

“Es ceru, ka šis inovatīvais regulējums dos impulsu mežu aizsardzībai visā pasaulē un iedvesmos citas valstis sarunās COP15,” teica Eiropas Parlamenta galvenais sarunu vedējs Kristofs Hansens.

Uzņēmumiem būs jāuzrāda, kad un kur preces ir ražotas, kā arī “pārbaudāma” informācija, ka tās nav audzētas zemē, kas atmežota pēc 2020. gada.

Ja uzņēmums neievēros šos noteikumus, tam varētu piemērot naudas sodu līdz pat 4% apmērā no uzņēmuma apgrozījuma kādā ES dalībvalstī.

Valstis, kuras ietekmēs jaunie noteikumi, tostarp Brazīlija, Indonēzija un Kolumbija, apgalvo, ka tie ir apgrūtinoši un dārgi. Sertifikāciju ir arī grūti kontrolēt, jo īpaši tāpēc, ka dažas piegādes ķēdes var aptvert vairākas valstis.

Atmežošana rada aptuveni 10% no globālajām siltumnīcefekta gāzu emisijām, kas veicina klimata pārmaiņas, un tai šonedēļ tiks pievērsta uzmanība ANO COP15 konferencē, kurā valstis centīsies panākt globālu vienošanos par dabas aizsardzību.

ES valstu un Eiropas Parlamenta sarunu dalībnieki otrdienas sākumā panāca vienošanos par tiesību aktu. To piemēros attiecībā uz soju, liellopu gaļu, palmu eļļu, koksni, kakao un kafiju, kā arī dažiem atvasinātiem produktiem, tostarp, ādu, šokolādi un mēbelēm. Pēc Eiropas Savienības likumdevēju lūguma preču sarakstā iekļāva arī kaučuku, kokogles un dažus palmu eļļas atvasinājumus.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*