Eiropas koka paneļu ražotāji šoziem saskaras ar “perfektu vētru”

20.10.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Koka paneļu ražotāji Eiropā, visticamāk, saskarsies ar sarežģītu ziemu, ņemot vērā daudzējādās problēmas, kas saistītas ar pieprasījuma samazināšanos un enerģijas un izejvielu/piegādes izmaksu pieaugumu, 13. oktobrī Hamburgā 300 cilvēku lielajai paneļu nozares auditorijai sacīja viens no nozares vadošajiem pārstāvjiem.

Eiropas Paneļu federācijas (EPF) priekšsēdētājs Martins Bretenthālers (Martin Brettenthaler), uzstājoties 12. starptautiskajā koksnes paneļu simpozijā, atzina, ka nozare saskaras ar “perfektu vētru”, jo strauji pieaug enerģijas cenas, ievērojami palielinās palīgmateriālu cenas un arī koksnes izejvielu izmaksas, jo no Baltkrievijas un Krievijas tiek eksportēts mazāk kokmateriālu. Viņš piebilda, ka karš Ukrainā “mainīja spēli” visai nozarei, jo pastiprināja šo ietekmi, lai gan organizācijas priekšsēdētājs sacīja, ka tā nav tikai konflikta vaina.

M.Bretentālers kritizēja Vācijas valdības pēdējo gadu laikā īstenoto politiku, kas lielā mērā vērsta uz zaļo enerģiju (tā sauktā “Energiewende”), par to, ka tā paātrina enerģētikas krīzi, ar ko saskaras nozare. Viņš teica, ka šāda politika ir “aplama”.

“Patiesā problēma nav Krievijas gāzes boikots, bet gan tas, ka kodolenerģijai un fosilajam kurināmajam nav reāla aizstājēja. Mums ir jāpalielina energoapgāde un jāizmanto kodolenerģija, jāatjauno ogļu spēkstacijas un tā vietā, lai importētu Kanādas slānekļa gāzi, jāizmanto mūsu pašu saražotā.”

Viņš skaidroja delegātiem ar statistiku, kas liecina, ka kopš 2019. gada Eiropā MDF ražošanas izmaksas ir divkāršojušās.

“Pieprasījums pēc mūsu ražojumiem dramatiski samazinās,” viņš piebilda, paskaidrojot, ka daļēji tas ir saistīts ar C19 efektu, kas pieprasījumu ir pārcēlis uz nākotni. Viņš prognozēja, ka nākamajos 6-12 mēnešos gaidāma liela ekonomikas lejupslīde, bet pēc tam tā varētu strauji atkopties V veida līknes veidā.

Neraugoties uz drūmo īstermiņa ainu, Martins Bretentālers saglabāja optimismu attiecībā uz kokapstrādes nozares nākotni. “Es uzskatu, ka koksnes paneļiem kā produktam sagaidāma teicama nākotne, un, mums kā ražotājiem sagaidāmi labvēlīgi apstākļi.”

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*