Drūmais stāvoklis mājokļu tirgū apdraud Ziemeļamerikas kokzāģētavas

11.11.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Mājokļu tirgus lejupslīde Ziemeļamerikā samazina pieprasījumu pēc kokmateriāliem un draud slēgt kokzāģētavas vienā no kontinenta lielākajiem kokmateriālu ražošanas reģioniem.

Kokmateriālu nākotnes līgumi Čikāgā 7. novembrī plkst. 14.46 samazinājās par 4%, sasniedzot 433 dolārus par 1000 dēļu pēdām (2,34 cbm), tādējādi palielinot kritumu līdz aptuveni 62% šogad. Saskaņā ar RBC Capital Markets analītiķa Pola Kvinna (Paul Quinn) teikto, cena ir tik zema, ka tā var izraisīt kokzāģētavu slēgšanu Kanādas rietumu provincē Britu Kolumbijā, kas ir ļoti mežaina, ražotāji cenšas samazināt piegādes.

“Mēs esam zemākā līmenī, tāpēc Britu Kolumbijas ražotāji zaudē naudu,” Pols Kvinns norādīja e-pastā. “Man ir aizdomas, ka nākamajā gadā tiks slēgtas vairākas kokzāģētavas.”

Šis solis ir krasa atkāpšanās no visu laiku augstākajiem rādītājiem, kas tika sasniegti 2021. gadā pandēmijas izraisītā mājokļu būvniecības buma laikā, un tas notiek, kad šogad strauji pieaugošās aizņēmumu izmaksas ir padarījušas mājokļus pircējiem pārāk dārgus. Šonedēļ Federālo rezervju sistēmas procentu likmju paaugstināšana vēl vairāk pasliktināja šo drūmo situāciju, un tās priekšsēdētājs Džeroms Pauels (Jerome Powell) sacīja, ka mājokļu tirgus pandēmijas laikā bija “ļoti pārkarsis”.

Kanādas uzņēmumi West Fraser Timber Co. un Canfor Corp. jau paziņojuši par ražošanas samazināšanu Britu Kolumbijas kokzāģētavās šogad. ASV mājokļu būvētāji vairāk nekā ceturtdaļu kokmateriālu iepērk no Kanādas.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*