CVC Capital un Kronospan plāno iegādāties West Fraser Timber

22.07.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Privātā kapitāla uzņēmums CVC Capital un koka paneļu ražotājs Kronospan ir kopīgi izteikuši interesi par Kanādas kokmateriālu uzņēmuma West Fraser Timber Co iegādi, 19. jūlijā paziņoja iesaistītās personas.

CVC un Kronospan ir informējuši West Fraser vadību, ka vēlas turpināt sarunas par darījumu, ziņo avoti. Nebija iespējams noskaidrot plānotos iegādes noteikumus.

West Fraser akcijas, kuru tirgus kapitalizācija ir 10,6 miljardi ASV dolāru, pēc šīs ziņas pieauga un otrdienas (19.07.) pēcpusdienas tirdzniecībā palielinājās par 15%.

West Fraser savā paziņojumā apstiprināja, ka tā tikusies ar CVC un Kronospan, bet norādīja, ka sarunas par darījumu vēl nav notikušas. Tā piebilda, ka nav saņēmusi faktisku priekšlikumu un ka tā koncentrējas uz savas uzņēmējdarbības stratēģijas īstenošanu, lai radītu vērtību akcionāriem.

West Fraser arī norādīja, ka Kronospan ir viens no tā akcionāriem. Kronospan ir saistīts ar Banasino Investments Ltd, kam saskaņā ar Refinitiv datiem pieder vairāk nekā 8% West Fraser akciju.

CVC atteicās informēt detalizētāk, savukārt Kronospan uzreiz neatbildēja uz lūgumu sniegt komentārus.

Interese par West Fraser iegādi seko pēc tam, kad tās akcijas divus gadus bija augušas, jo C19 pandēmijas laikā arvien vairāk cilvēku izolējās un pievērsās mājokļa labiekārtošanai, kas izraisīja pieprasījuma pieaugumu pēc tādiem produktiem kā zāģmateriāli un saplāksnis.

Plašākā nozīmē mājokļu tirgu veicināja situācija, kurā cilvēki, strādājot no mājām, meklēja vairāk vietas. Taču uzņēmums saskaras arī ar nelabvēlīgiem faktoriem. Savā pēdējā peļņas paziņojumā aprīlī uzņēmums paziņoja, ka tam ir bijušas grūtības izpildīt pasūtījumus transporta un loģistikas problēmu dēļ Kanādas rietumu daļā, kas pandēmijas laikā ir saglabājušās.

Austrijas uzņēmēja Pētera Kaindla (Peter Kaindl) vadītais privātais uzņēmums Kronospan ir Eiropas koka paneļu, skaidu plātņu un lamināta grīdas segumu ražotājs. Saskaņā ar CVC tīmekļa vietnes datiem tā pārvaldībā ir 125 miljardi eiro (128 miljardi ASV dolāru).

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*