COP27 sanāksmē FSC veido Klimata koalīciju, lai sekmētu progresu mežā balstītos klimata risinājumos

05.12.2022 |  FSC International

Šarmelšeihā FSC ģenerāldirektors paziņoja par jaunajām iniciatīvām, kas apvienos dažādas nozares un viedokļus FSC Klimata koalīcijā, lai palielinātu mežu un FSC standartu nozīmi cīņā pret klimata pārmaiņām. FSC mērķis ir nodrošināt, ka iezemieši, nelielo mežu īpašnieki un mežu apsaimniekotāji gūst labumu no līdzdalības sertifikācijā un pieaugošajā oglekļa tirgū.

COP27 laikā liela uzmanība tika pievērsta uz dabā balstītiem risinājumiem (nature-based solutions, NBS), tuvojoties vienprātīgam viedoklim par mežu nozīmi, jo īpaši notiekošajās sarunās par oglekļa dioksīda emisiju uzskaiti. Pārdomājot jaunākās tendences, Stephen Donofrio, Forest Trends ekosistēmu tirgus un piedāvājuma pārmaiņu iniciatīvu rīkotājdirektors, skaidroja:

“brīvprātīgajos oglekļa tirgos mēs esam novērojuši, ka klimats ir ēsma, bet papildu ieguvumi – āķis, kad runa ir par pieprasījuma palielināšanu un cenu, ko maksā. Mūsu dati liecina, ka tirgus dod priekšroku oglekļa kredītu projektiem, kas ir bagāti ar sociālajiem, bioloģiskās daudzveidības, ūdens un citiem vides raksturlielumiem.”

COP27 sanāksmē FSC veido Klimata koalīciju, lai sekmētu progresu mežā balstītos klimata risinājumos Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*