Čīles kokrūpniecības kompānija “Masisa” atsakās no visām aktivitātēm Argentīnā

08.01.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com

Čīles kokrūpniecības uzņēmums Masisa trešdien paziņoja, ka tas likvidējis visus savus aktīvus Argentīnā, lai pārtrauktu jebkādu darbību šajā ārkārtīgi nestabilajā kaimiņvalstī.

Masisa pārdeva savas daļas uzņēmumos Forestal Argentina S.A. un Masisa Forestal S.A., kā arī 72 000 hektārus zemes par 69 364 162 ASV dolāriem, tika paziņots Santjago. Tomēr saskaņā ar Diario Financiero pārdošanas darījumam būs negatīva ietekme uz Masisa pašu kapitālu, jo valūtas maiņas kursa problēmu un Argentīnas peso devalvācijas dēļ uzņēmums atzīst zaudējumus 245 miljonu USD apmērā.

“Mēs esam ļoti apmierināti ar šo darījumu, kas ļauj mums piemērotos apstākļos atbrīvoties no aktīva, kurš pilnībā neatbilda mūsu stratēģiskajam plānam, un vienlaikus iziet no sarežģīta un ļoti svārstīga tirgus,”. paziņojumā norādīja Masisa korporatīvais ģenerāldirektors Alehandro Kariljo. Uzņēmuma vadība informēja, ka tā stratēģiskais plāns ir palielināt rentabilitāti ar augstākas pievienotās vērtības produktiem un izveidot jaunus pārdošanas kanālus, izmantojot jauno tehnoloģiju priekšrocības.

Kokmateriālu uzņēmums , apturot aktivitātes Argentīnā, tādējādi pievienojas kompānijai Falabella, kas ir samazinājusi savu klātbūtni šajā valstī, firmai Cencosud, kas arī vēlas samazināt savu darbību un aviokompānijai Latam Airlines.

Savā ceturkšņa pārskatā, ko publicēja uzņēmums Masisa novembrī, norādīts, ka uzņēmuma EBITDA ir 99,1 miljons ASV dolāru, kas ir par 44,4 miljoniem ASV dolāru vairāk nekā tajā pašā periodā iepriekšējā gadā.

Šis rezultāts atbilst pārdošanas peļņas rādītāju pieaugumam, attīstot jaunas produktu līnijas un pakalpojumus ar lielāku pievienoto vērtību.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*