Čehija: Koksnes cenas turpina samazināties

10.07.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com

Neapstrādātas koksnes cena Čehijas tirgū samazinās, tā šobrīd atbilst aptuveni 2/5 no pagājušā gada cenām.

Saskaņā ar valsts uzņēmuma Lesy ČR sniegto informāciju tas nav galīgais variants, un cenas būs vēl zemākas. “Recesijas sekas būvniecības nozarē ir gatavo koksnes izstrādājumu cenu kritums un līdz ar to arī neapstrādātas koksnes cenu samazinājums,” paziņoja valsts uzņēmuma Lesy ČR preses pārstāve Eva Jouklova.

Saskaņā ar Čehijas Statistikas biroja datiem koksnes izstrādājumu cenas salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu samazinājās vidēji par 7%. Taču malkas cenas tam neatbilst. Neapstrādātas koksnes cenu samazināšanās tendence sākās šā gada otrajā ceturksnī. Čehijas Republikas Pašvaldību, privāto un baznīcu mežu īpašnieku asociācijas (SVOL) priekšsēdētājs Jirži Svoboda (Jiří Svoboda) aprīļa beigās laikrakstam ČTK paziņoja.

“Vēl nesen egles zāģbaļķi tika pārdoti par vairāk nekā 3000 kronu par kubikmetru (126 €/m³), tagad cena ir aptuveni 2800 kronu (€ 118). Saskaņā ar aplēsēm drīzumā cena varētu samazināties līdz 2300-2400 kronām (€97-101),” piebilda J. Svoboda. Tomēr saskaņā ar Lesy ČR ziņojumu egļu zāģbaļķu cena pašlaik ir aptuveni 2200 kronu par kubikmetru (93 €/m³).

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*