Būvniecības aktivitātes pieauguma dēļ nedaudz palielinās zāģmateriālu cenas Ziemeļamerikā

07.11.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Oktobra pēdējās nedēļās daudzos blīvi apdzīvotos ASV reģionos valdīja labvēlīgi laikapstākļi, kas deva iespēju palielināt būvniecības aktivitāti. Tāpēc pieprasījums pēc zāģmateriāliem un citiem būvmateriāliem no masīvkoka palielināja zāģmateriālu cenas, jo piedāvājums bija ierobežots.

Gan kokzāģētavas, gan vairumtirgotāji, gaidot īstu ziemu un lielākās daļas mājokļu celtniecības pārtraukšanu līdz pavasara iestāšanās brīdim, saglabāja nelielus krājumus. Arī notiekošā darba pārtraukšana Weyerhaueser ražotnēs ASV ziemeļrietumos ietekmēja Rietumkrasta sugu, īpaši duglāzijas egles, piegādi. Rezultātā šīs koksnes cenas pieauga vairāk nekā citu kokmateriālu cenas.

Pārtraucot dažu nedēļu cenu kritumu, nedēļā, kas beidzās 21. oktobrī, skujkoku zāģmateriālu standarta cena Rietumu egles un priedes 2×4 #2&Btr KD (RL) bija 480 ASV dolāru par mfbm. Tas ir par +35 ASV dolāriem jeb +8% vairāk nekā iepriekšējā nedēļā, kad tā bija 445 ASV dolāri, un par 44 ASV dolāriem jeb astoņiem procentiem mazāk nekā pirms mēneša, kad tā bija 524 ASV dolāri.

Pateicoties Weyerhaueser darbinieku streikam ASV ziemeļrietumos, kopējais duglāzijas zāģmateriālu un kokmateriālu piedāvājums joprojām bija ierobežots.

Rietumu S-P-F (spruce-pine-fir) tirgotāji Amerikas Savienotajās Valstīs ziņoja, ka situācija ir kļuvusi līdzsvarotāka, jo piedāvājuma un pieprasījuma attiecība, šķiet, stabilizējas. Visbiežāk darījumos joprojām tika tirgoti šaurie kokmateriāli, un 2×4 un 2×6 kokmateriālu cenu līmenis ir nostiprinājies. Daudzos ASV būvniecības tirgos labvēlīgi ietekmēja pārsteidzoši siltie rudens laikapstākļi, piespiežot daudzus līdz šim vilcinājušos pircējus iesaistīties darījumos. Teksasas un citu dienvidrietumu štatu iedzīvotāji acīmredzot virzīja lielu daļu no šī pieprasījuma, jo īpaši daudzdzīvokļu un jauktās komerciālās būvniecības nozarēs.

Saskaņā ar Kanādas tirgus dalībnieku teikto rietumu S-P-F tirgus, šķiet, ir nostabilizējies līdzsvarotākā tirdzniecības scenārijā. Lai gan zemas kvalitātes produktu cenas bija nemainīgas, bet stabilas, kokzāģētavas apliecināja savu uzticību 2&Btr un High Line pozīcijām, veicot dažus jūtamus cenu kāpumus. Pieprasījums pēc 2×4 zāģmateriāliem saglabājās, bet 2×6 zāģmateriāli bija aktuālākais sarunu temats starp tirgotājiem. Pēdējā minētā platuma, kas ir “maizes” avots ražotājiem, piedāvājums pēdējo nedēļu laikā, kamēr tas nebija uzmanības centrā, ir samazinājies. Plato siju piedāvājums saglabājās neliels, bet pieprasījums – stabils. Dominēja oktobra beigu vai novembra sākuma pasūtījumu datnes.

“Ikdienas pieprasījums pēc duglāzijas bija kā ieslēgšanas/izslēgšanas slēdzis, un vienu dienu dzelzceļa vagonu pārdošanas apjomi pārsniedza 200 vagonus, bet nākamajā dienā samazinājās līdz mazāk nekā 50 vagoniem. Vislielākais pieprasījums kompleksā bija pēc liela izmēra kokmateriāliem, jo piedāvājuma trūkums bija īpaši izteikts pēc 2×10 un 2×12 kokmateriāliem. Ražotāju pasūtījumu datnes šiem platumiem bija līdz novembra otrajai nedēļai, bet tapas un pārējie izmēri – līdz 7. novembrim. Tirgus tonis bija negatīvs, taču likviditātes joprojām bija pietiekami daudz.”

Salīdzinājumā ar to pašu nedēļu pagājušajā gadā, kad tā bija 630 mfbm, Rietumu egles un priedes 2×4 #2&Btr KD (RL) cena nedēļā līdz 21. oktobrim bija par 150 dolāriem jeb 24 procentiem zemāka. Salīdzinājumā ar cenu pirms diviem gadiem, kad tā bija 700 USD, šīs nedēļas cena ir samazinājusies par 220 USD jeb 31%.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*