Būtiskas izmaiņas koksnes piegādes ķēdes standartā

11.08.2016 |  Jānis Švirksts

FSC Sertifikātu turētāji,

Kā jau Jūs iespējams būsiet dzirdējuši, tad nesen FSC izsūtīja trešo (un domājams arī pēdējo) pārskatītā koksnes piegādes ķēdes standarta versiju, kuru ir plānots apstiprināt 2017. gada 1. aprīlī. 

Mēs zinām, ka Jūsu laiks ir ierobežots, bet tieši šī iemesla dēļ mēs gribam būt droši, ka visiem sertifikātu turētājiem ir iespēja izteikt savus komentārus un nodrošināt, ka standarta galējā versija kalpo Jūsu vajadzībām un, ka to ir iespējams racionāli izpildīt.

Mēs saprotam, ka tikai daži jauni aspekti ietekmēs Jūsu kompāniju, bet tie ir ļoti būtiski.

Viens no galvenajiem aspektiem ir Paziņojumu platforma jeb Online Claims Platform (OCP)/ Transakciju verifikācija. OCP lietojums ir obligāta prasība (ja netiks laicīgi novērsta). OCP ir digitāla platforma, kur Jums būs nepieciešams ievadīt Jūsu veiktos darījumus ar FSC sertificētiem produktiem, lai nodrošināti šo darījumu verifikāciju. OCP sistēmu būs nepieciešams pielietot tādā gadījumā, ja Jūsu uzņēmums tiks novērtēts atbilstoši noteiktam riska faktoram (līdzīgi kā tas ir kontrolētās koksnes ieguvē). Iespēja tikt klasificētiem kā augsta riska uzņēmumiem ir ļoti iespējama (paredzēts, ka risku palielina kaut vai tas, ka Jūs nejauši esat pārdevuši produktu ar neatbilstošu paziņojumu vai pēdējo gadu laikā esat mainījuši sertifikācijas iestādi, pēdējais gadījums ir uzskatāms par iejaukšanos uzņēmējdarbībā, jo veicot sava uzņēmuma sertifikāciju Jūs iegādājaties pakalpojumu jeb auditu, kura rezultātā var tikt izsniegts sertifikāts, nevis pašu sertifikātu, ja arī sertifikācijas iestāde tiek mainīta, iepriekš izvirzītās neatbilstībās ir jānovērš.)

Tapēc mēs lūdzam Jūs ielogoties saitē: http://consultation-platform.fsc.org/en/coc/ Reģistrējoties šajā vietnē Jūs saņemsiet epastu uz iepriekš norādīto epasta adresi, caur kuru būs iespējams ielogoties komentāru sniegšanas sistēmā.

Lūdzu komentēt lappaspuses Nr. 13-15, lpp. Lpp. nr. 15 lūdzam Jūs noraidīt sekojošu punktu iedales sistēmu: 

Augstāk esošajā sadāļā lūdzam iesniegt komentāru: Risk Factor - "The company has changed the certification body two or more times within a five year period..." is inappropriate, all CARs issued by previous CB shall be closed anyway and there might be various explanations for CB change, as pricing, availability etc. Such kind of risk approach is lobbing of big CBs.

Atgādinu, ka komentāru iesniegšanas termiņš ir 31. augusts! Tāpat daru zināmu, ka pēc pieprasījuma Latvijas Mežu sertifikācijas padome var Jums nosūtīt NEOFICIĀLU šī standarta projekta tulkojumu Valsts valodā - vairāk informācijas www.lmsp.lv

Lūdzu dodiet ziņu, ja Jums ir kādi jautājumi.

Ar cieņu / Best regards

Jānis Švirksts

Izpilddirektors / Executive Director

+371 27804930

info@lmsp.lv

www.lmsp.lv

 

Latvijas Mežu sertifikācijas padome

Latvian Forest Certification Council

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*