Britu Kolumbijas kokrūpniecības nozarē, neraugoties uz tirgus apstākļiem, vērojamas optimisma pazīmes

22.05.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com

ASV mājokļu tirgū ir vērojama ievērojama lejupslīde augstāku procentu likmju un strauji augošās inflācijas dēļ, kas ietekmē ne tikai nekustamā īpašuma nozari, bet arī celtniecības materiālu, jo īpaši kokmateriālu, pieprasījumu un izmaksas. Kokmateriālu cenas 2023. gadā ir saglabājušās salīdzinoši nemainīgas, un ir maz pazīmju, kas liecinātu par pavasarim raksturīgo tirgus augšupeju.

Lielāko gada daļu zāģmateriālu cenas, īpaši no Britu Kolumbijas (Kanāda) kokrūpnīcām, saglabājās zem 400 ASV dolāru par tūkstoti dēļu pēdu (2,34 kubikmetru), kas ir ievērojami zemākas par ierasto cenu diapazonu ap 450 ASV dolāriem. Tirgū nav bijis gaidītā pavasara cenu pieauguma, kas izraisīja stagnāciju zāģmateriālu tirgū. Neraugoties uz nelielu cenu kāpumu martā, tās ātri atgriezās aptuveni 350 USD līmenī. Šādas situācijas rezultātā Britu Kolumbijas provinces kokzāģētavas visu gadu strādāja ar zaudējumiem.

Hipotekāro kredītu izmaksu pieaugums pēdējā gada laikā ir licis daudziem mājokļu īpašniekiem gan Kanādā, gan Amerikas Savienotajās Valstīs atteikties no pārcelšanās un palikt savos pašreizējos īpašumos. Šī tendence ir samazinājusi jaunu piedāvājumu skaitu tirgū. Attiecīgi potenciālie pircēji pēta iespēju būvēt jaunus mājokļus. Tomēr ietekme uz zāģmateriālu pieprasījumu ir bijusi minimāla, jo Amerikas Savienotajās Valstīs darbojas jaunas kokzāģētavas.

Lai gan ir vērojami nelieli uzlabojumi mājokļu celtniecības sākumposmā un ir samazinājusies pasūtījumu atcelšana, kopējais pieprasījums pēc zāģmateriāliem joprojām ir samērā stagnējošs. Mājokļu būvnieki saskaras ar tādiem šķēršļiem kā darbaspēka trūkums un ierobežots apbūves teritoriju skaits. Turklāt zāģmateriālu pārpalikums tirgū, ko izraisīja ražošanas jaudas palielināšanās jaunajās ASV zāģētavās, vēl vairāk veicina nelīdzsvarotu piedāvājuma un pieprasījuma dinamiku.

Britu Kolumbijas province sastopas ar grūtībām kokrūpniecības nozarē, ņemot vērā, ka Britu Kolumbijā ir augstas ražošanas izmaksas. Tādi faktori kā celmu naudas augstais līmenis un pieejamo kokmateriālu trūkums pēdējos gados ir noveduši pie vairākiem kokzāģētavu darbības ierobežojumiem. Kad piedāvājums pārsniedz pieprasījumu, ražotāji ar augstām izmaksām ir spiesti pārtraukt darbību, kopumā radot spriedzi Britu Kolumbijas kokrūpniecības nozarē.

Neraugoties uz pašreizējiem tirgus apstākļiem, ir optimisms attiecībā uz Britu Kolumbijas kokrūpniecības nozares nākotni. Paredzams, ka, uzlabojoties klimatiskajiem apstākļiem un turpinoties pavasarim, mājokļu būvniecības perspektīvas palielināsies. Turklāt trešajā ceturksnī Kanādas ziemeļu daļā parasti atsāk darbu kokzāģētavas un mežizstrādātāji. Lai gan otrais ceturksnis varētu iezīmēt cenu minimumu, daži nozares eksperti prognozē pakāpenisku cenu pieaugumu un stabilu patēriņa palielināšanos. Tomēr paredzams, ka piedāvājuma un pieprasījuma attiecība līdz gada beigām saglabāsies nelīdzsvarota.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*