Brīdinājums par Krievijas un Baltkrievijas izcelsmes koksni Apvienotajā Karalistē

16.06.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com

Jautājums par konflikta koksnes nelikumīgu importu no Krievijas un Baltkrievijas ir mudinājis Apvienotās Karalistes kokrūpniecības nozares asociāciju palielināt tās biedru informētību par nepieciešamību būt modriem un piesardzīgiem, lai izvairītos no koksnes produktiem, kas saistīti ar šiem reģioniem, uzsverot satraucošo praksi kontrabandas ceļā caur trešajām valstīm ievest Krievijas bērza saplāksni un citu konflikta koksni.

Apvienotās Karalistes kokrūpniecības nozares asociācija Timber Development UK (TDUK) ir brīdinājusi savus biedrus par aktuālo jautājumu saistībā ar konflikta koksnes nelikumīgu importu no Krievijas un Baltkrievijas. Organizācija mudina savus biedrus saglabāt modrību un veikt nepieciešamos piesardzības pasākumus, lai izvairītos no nejaušas ar šiem reģioniem saistītu koksnes izstrādājumu piegādes. TDUK uzsvēra satraucošo praksi, ka Krievijas bērza saplāksnis un citi konflikta kokmateriāli tiek kontrabandas ceļā ievesti tirgū caur trešajām valstīm.

Saskaņā ar TDUK sniegto informāciju, neraugoties uz aizliegumu importēt Eiropas Savienībā un Apvienotajā Karalistē koksnes izstrādājumus no Krievijas, Baltkrievijas un dažiem Ukrainas reģioniem, ziņojumi liecina, ka šie materiāli joprojām tiek ievesti tādās valstīs kā Amerikas Savienotās Valstis un Apvienotā Karaliste. Lai apietu aizliegumu, negodprātīgi uzņēmumi slēpj Krievijas bērza saplākšņa un citu konfliktam pakļautu kokmateriālu izcelsmi, nepatiesi norādot, ka to izcelsme ir no tādiem reģioniem kā Vjetnama, citas Āzijas valstis un Ķīna, norāda TDUK.

TDUK uzsvēra, cik svarīgi ir rūpīgi pārbaudīt koksnes izstrādājumu izcelsmes valsti, jo īpaši, strādājot ar jauniem piegādātājiem. Organizācija ieteica saviem biedriem būt piesardzīgiem, sastopoties ar bērza saplākšņa piedāvājumiem, kas marķēti kā no “Tālajiem Austrumiem” vai kuru izcelsme ir Turcija, Kazahstāna vai Kirgizstāna.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*