Beļģijā bažas par koksnes pieejamību – cenas pieaug

19.08.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Koksnes tirgotāji Beļģijā pašlaik izjūt neparasti lielu pieprasījumu pēc malkas. Iemesls tam ir augstās elektroenerģijas un gāzes cenas.

“Patiesi, ir drudzis,” laikrakstā De Tijd publicētajā ziņojumā komentē Marks Pelemans (Marc Peleman) no Peleman kokzāģētavas Puurs-Sint-Amands. Šo novērojumu apstiprina arī citi kokmateriālu tirgotāji.“Elektrības un gāzes cenas ir strauji pieaugušas. Cilvēki atkal sāk dedzināt malku, jo salīdzinājumā ar to tā joprojām ir ļoti lēta,” pieaugošo pieprasījumu skaidro M. Pelemans. Viņš uzskata, ka, ja elektrības un gāzes cenas rīt kritīsies, pieprasījums arī samazināsies.

Bažas par koksnes pieejamību

Mathieu Depuydt, kokmateriālu tirgotāja Michels Deinzee pārstāvis, ziņo, ka viņa uzņēmums pašlaik ir “divreiz noslogotāks” nekā parasti: “Esam novērojuši, ka cilvēki arvien vairāk un vairāk uzkrāj krājumus, jo baidās, ka vairs nebūs malkas.” Tā kā M. Depuydt pats no tā baidās, viņš pašlaik piegādā kokmateriālus tikai klientiem Deinzes reģionā. “Mēs vairs nevaram paši iepirkt izejvielas, jo rūpniecība par koksni maksā pārāk dārgi.”

Laikraksts De Tijd pat raksta par “cenu sprādzienu” attiecībā uz pašreizējām koksnes cenām. Beļģijas kokrūpniecības asociācija nevēlas to apstiprināt. “Kokmateriālu pārdošana mežos sāksies pēc dažām nedēļām, tāpēc konkrētus skaitļus mēs varēsim sniegt tikai vēlāk,” saka ģenerālsekretārs Fransua de Meersman. “Cenas var paaugstināties, bet es nedomāju, ka būs sprādziens.”

Depuydt un Peleman jau ir paaugstinājuši cenas. Peleman runā par aptuveni 20% pieaugumu. M. Depuydt rezumē: “Viss kļūst dārgāks, tostarp transporta izmaksas, tāpēc mums ir jāseko līdzi.”

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*