Austrija: Zems apstrādes līmenis kokrūpniecībā, baļķu cenas samazinās

28.09.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Augustā vētras Austrijā vissmagāk skāra Štīriju un Karintiju. Saskaņā ar Austrijas Lauksaimniecības kameras sniegto informāciju arī lielā koksnes mizgraužu izplatība Karintijā un Austrumtirolē veicina to, ka jauni līgumi tiek slēgti tikai ar īpašu piesardzību. Joprojām zemais pieprasījums Austrijas būvniecības nozarē nozīmē, ka Austrijas kokzāģētavas pēc dažiem ilgākiem vasaras darba pārtraukumiem turpina samazināt kokmateriālu ražošanu.

Tam vajadzīgo skujkoku zāģbaļķu apjomu lielākoties nodrošina spēkā esošie līgumi. Tādējādi cenas atkal tika pazeminātas. Vidējā cena egles A/C 2b galvenajam sortimentam svārstās no €97 līdz €115 par kubikmetru, tādējādi reģionālā mērogā tika pārsniegta €100 robeža. Apjoma izvešana lielākoties norit apmierinoši. Nelielas cenu korekcijas uz leju tika veiktas arī attiecībā uz priedes zāģbaļķiem. Lapegle ir ļoti pieprasīta, un tās cenas lielākoties ir nemainīgas.

Par problēmu tiek uzskatīta darbinieku pieejamība. Papildus kravas automobiļu vadītāju deficītam uz vietas pirmām kārtām trūkst mežizstrādes darbinieku.

Pastāvīgi nelielais pārstrādes līmenis Austrijas kokzāģētavu nozarē nozīmē arī to, ka trūkst kokzāģētavu blakusproduktu, un to daudzumu, kas rodas, aizvien vairāk novirza granulu ražošanai. Līdz ar to pieprasījums pēc skujkoku koksnes šķeldas ir attiecīgi augsts. Tās izvešana un pieņemšana notiek ātri un bez lieliem kavējumiem. Cenas ir palielinājušās.

Ļoti pieprasīta ir arī sarkanā dižskābarža papīrmalkas koksne par augstākām cenām. Arī šajā gadījumā maksimālā cena reģionālā mērogā ir 120 €/t.

Pastāvīgi augstās cenas un zemāka fosilā kurināmā pieejamība turpina aktivizēt kurināmās koksnes tirgu. Pieprasījums pēc visiem sortimentiem ir ļoti augsts. Īpaši attiecībā uz malku, neskatoties uz dažkārt krasi paaugstinātajām cenām, straujo pieprasījuma pieaugumu ir grūti nodrošināt.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*