Austrija: Zāģbaļķu cenas oktobrī bija stabilas; zems pieprasījums zāģētavās

20.10.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Pastāvīgā ekonomiskā nenoteiktība, pastāvīgi augošās izmaksas visās jomās un jaunu pasūtījumu trūkums turpina samazināt zāģmateriālu pārdošanas apjomus. Pieprasījums pēc skujkoku zāģbaļķiem ir attiecīgi zems.

Augšaustrijā pieprasījums nedaudz pārsniedz piedāvājumu, bet pārējā Austrijas teritorijā pieprasījumu sedz apjoms, kas rodas pārstrādājot bojātu koksni. Ja ir pieejamas transporta jaudas, koksnes izvešana notiek ātri, un kavēšanās ir neliela.

Cenas lielākoties paliek nemainīgas. Īpaši mazāku izmēru sortimentu gadījumā rūpniecisko apaļkoku cenu pieaugums nosaka zemāku cenu diapazonu. Cenas priedei ir stabilas, lapeglei saglabājas augsts cenu līmenis. Atšķirībā no Vācijas, kur pieprasījums pēc lapegles ir samazinājies, Austrijā tas joprojām ir augsts.

Kokzāģētavu blakusproduktu trūkums un ievērojama apjoma novirzīšana granulu ražošanai nozīmē, ka rūpniecisko apaļkoku tirgus joprojām ir ļoti dinamisks. Pieprasījums saglabājas augsts. Nav piegādes ierobežojumu. Izvešana un pieņemšana notiek attiecīgi ātri. Cenas ir turpinājušas pieaugt. Attiecībā uz dižskābarža celulozi pieprasījums ievērojami pārsniedz piedāvājumu, un, neraugoties uz cenu pieaugumu, pieprasījums joprojām ir ļoti aktīvs.

Arī enerģētiskās koksnes tirgū pieprasījums joprojām ir īpaši augsts. Koksnes apjomus bez problēmām var pārdot par paaugstinātām cenām. Ņemot vērā strauji augošo pieprasījumu un gatavo kvalitatīvu produktu sagatavošanas laiku, malka, kas ir gatava šķeldošanai, joprojām ir nepietiekamā daudzumā, izņemot situāciju, ja iepriekš noslēgti līgumi par piegādēm.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*