Austrija: Skujkoku apaļkoksnes pieprasījuma pārskats 2022. gada decembrī

28.12.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Pasaules ekonomikas lejupslīde tagad ir sasniegusi arī Austriju. Eksports un iekšzemes nozares pievienotā vērtība ir samazinājusies. Ilgstoši augsto enerģijas cenu, spēcīgās cenu dinamikas un neskaidrību par turpmāko attīstību dēļ ekonomikas eksperti paredz, ka 2023. gadā ekonomikas izaugsme stagnēs.

Skujkoku zāģbaļķi

Austrijas kokrūpniecības nozare, neraugoties uz ražošanas apjoma samazināšanos, lielā mērā ir pietiekami nodrošināta ar skujkoku zāģbaļķiem. Lai gan patlaban Austrijas dienvidu apgabalos, kas cietuši no postījumiem, tiek veidotas papildu noliktavas, kokzāģētavas atkal paplašina koksnes iepirkumus.

Visā Austrijā galvenā uzmanība joprojām tiek pievērsta mizgraužu bojatās koksnes apstrādei un saglabāšanas pasākumiem. Koksnes izvešana notiek ātri, ja vien to atļauj kravu pārvadājumu jauda un laika apstākļi. Mežā esošo krautuvju skaits ir neliels. Cenas ir stabilas vidējā līmenī visā Austrijā, un egļu apaļkokus A/C, 2b pārdod par aptuveni 105 euro par kubikmetru. Arī priedes cena ir stabila, lapegle saglabā savu augsto cenu līmeni, un pieprasījums ir grūti izpildāms.

Individuālie klienti ir paziņojuši par ražošanas samazināšanu Ziemassvētku brīvdienās, tādējādi atsevišķos gadījumos varēs piegādāt tikai apaļkoksni.

Joprojām ir ļoti augsts pieprasījums pēc ozolkoka, lai gan cenu paaugstināšanu grūti panākt, jo tās jau tā ir augstas. Janvāra beigās Lejasaustrijā un Augšaustrijā atkal notiks akciju dienas lapu koku koksnes piegāžu jomā.

Papīrmalka

Papīra, celulozes un kartona ražošanas nozares uzņēmumi joprojām ir ieinteresēti iegādāties visu veidu skujkoku apaļkokus. Tomēr strauji pieaugošie importa apjomi un granulu tirgus situācijas nomierināšanās mazina pieprasījumu pēc skujkoku celulozes koksnes. Cenas ir stabilas un nemainīgi augstas, izvešana un pieņemšana notiek ātri. Sarkanā dižskābarža papīrmalkas pieprasījums ir augsts un cenas ir stabilas.

Enerģētiskā koksne

Enerģētiskās koksnes tirgus joprojām ir interesants, lai gan situācija ar kvalitatīvu malku, kas paredzēta krāsnīm un arī granulām, lielā mērā ir normalizējusies. Apstiprinās aizdomas, ka pēdējo mēnešu cenu “pārkaršanu” izraisīja arī iepriekšēji apjomīgie iepirkumi. Cenas joprojām ir salīdzinoši izdevīgā līmenī. Tāpēc šobrīd t.s.klasiskās malkas ražošanai kā papildinājums tiek pastiprināti sagatavota arī dižskābarža šķelda.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*