Austrija: Pieaug egles zāģbaļķu cenas

06.03.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com

Februāra sākumā vētra un sniegputenis dažos Austrijas reģionos izraisīja atsevišķus nelielus postījumus, un tirgus pašlaik apgūst to rezultātā radušos koksnes apjomus.

Pieprasījums pēc egles zāģbaļķiem pašlaik ir ļoti liels. Ja nav ar laika apstākļiem saistītu ierobežojumu, pieejamais apjoms tiek ātri izvests no mežiem un realizēts. Februārī egles zāģbaļķu A/C 2b+ cenas visā Austrijā ir pieaugušas un svārstās 107-125 €/m³. Pieprasījuma atjaunošanās un cenu pieaugums reģionos bija vērojams arī attiecībā uz priedi. Lapegle joprojām saglabā savu augsto cenu līmeni, un pieprasījums parasti pārsniedz piedāvājumu.

Zāģbaļķu tirgū vispieprasītākais koksne joprojām ir ozols. Tas atspoguļojās arī koksnes cenās, ko var redzēt iesniegtajos piedāvājumos un cenu lapās. Visaugstākais piedāvājums 3 392 €/m³ bija par ozolu. Arī visvērtīgākais stumbrs 6,5 m³ tilpumā bija ozols – par to samaksāja aptuveni €10 000. Tomēr šobrīd tirgū augsts pieprasījums ir arī pēc dižskābarža un oša.

Papīrmalka

Papīra, celulozes un kartona ražošanas nozare joprojām ir ļoti ieinteresēta papīrmalkas apaļkoksnes iegādē. Cenas ir stabilizējušās un ir krietni virs iepriekšējo gadu līmeņa. Dižskābarža papīrmalka ir ļoti pieprasīta un tās cenas ir pieaugušas. Salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi oša koksni var realizēt bez problēmām.

Enerģētiskā koksne

Pieprasījums pēc enerģētiskās koksnes ir nemainīgi augsts, un cenām ir tendence pieaugt. Savukārt, pēc tam, kad patērētāji ir nodrošinājušies ar kurināmo malku, pieprasījums pēc šī sortimenta pašlaik ir apsīcis. Cenas joprojām ir stabilas un augstā līmenī.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*