Austrija: Janvārī ievērojami pieaug pieprasījums pēc egļu zāģbaļķiem un paaugstinās to cenas

06.02.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com

Pēc Ziemassvētku brīvdienām Austrijā atsāka darboties kokzāģētavas, un pieprasījums pēc egļu zāģbaļķiem ir ievērojami palielinājies. Cenas 2023. gada 1. ceturksnim atkal ir palielinājušās. Visā Austrijā egles A/C 2b+ cena ir no 103 līdz 120 eiro par kubikmetru. Arī priedes zāģbaļķu cenām ir neliela augšupejoša tendence, savukārt lapegle saglabā savu augsto cenu līmeni, neraugoties uz nepietiekamo piedāvājumu. Mežizstrādes un transportēšanas jaudas ir pietiekamas. Ņemot vērā laikapstākļus, ir grūti izvest nocirsto koksni tā, lai netiktu bojāta augsne. Reizēm valstī tiek slēgti ceļi.

Ozola zāģbaļķu tirgus pieprasījums joprojām ir augsts. Attiecīgi janvāra beigās tas arī nodrošināja vislielāko vērtīgās koksnes piegāžu apjomu Lejasaustrijā un Augšaustrijā. Taču arī dižskabārža zāģbaļķiem ir ļoti labas pārdošanas iespējas. Vēl lielāku cenu paaugstināšanu ir sarežģīti panākt, it īpaši attiecībā uz ozolkoksni. Ozola zāģbaļķiem jāņem vērā jau tā augsto cenu līmeni.

Papīrmalka

Papīra, celulozes un kartona ražošanas uzņēmumu noliktavas joprojām spēj patērēt koksni, ko piegādā mežizstrādātāji, kas strādā skujkoku platībās. Uzkrātos apjomus var realizēt bez problēmām. Koksnes izvešana un pieņemšana notiek nepārtraukti un bez būtiskas kavēšanās. Cenas ir noturīgas šajā jaunajā līmenī. Arī sarkanā dižskābarža koksne ir ļoti pieprasīta un tās cenas ir vienlīdz stabilas, oša koksni var realizēt bez problēmām.

Koksnes izmantošana enerģētikā

Pieprasījums pēc enerģētiskās koksnes joprojām ir augsts. Atkarībā no reģiona cenas ir stabilas vai pieaugošas. Pieprasījums pēc augstvērtīgas malkas pašlaik ir zems, jo līdz šim Austrijā ziema bija ļoti maiga un iepriekšējā gadā tika veikti savlaicīgi iepirkumi. Tomēr nākamās apkures sezonas sākumā ir sagaidāma ievērojama pieprasījuma atjaunošanās.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*