ASV uzņēmums “Structurlam” piesaka bankrotu, aktīvus plāno pārdot kompānijai “Mercer”

02.05.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com

Kanādas masīvkoka ražotājs Structurlam Mass Timber Corp., kam pieder uzņēmuma daļas Arkanzasā, 24. aprīlī paziņoja par plāniem pārdot uzņēmumu un pieteikt bankrotu.

Saskaņā ar paziņojumu presei Structurlam ir noslēdzis aktīvu pirkuma līgumu ar Mercer International, lai pārdotu uzņēmuma aktīvus par 60 miljoniem ASV dolāru.

“Esmu gandarīts un pateicīgs par Mercer uzticības apliecinājumu Structurlam un tās vadošajai lomai masīvkoka izstrādājumu nozarē,” teica Structurlam izpilddirektors Metjū Karmels. “Tas ir īpaši iepriecinošs, ņemot vērā sarežģīto periodu, kas uzņēmumam bija kopš darbības apturēšanas Arkanzasā janvāra vidū, un tas palīdzēs normalizēt rūpnīcas darbību nākotnē.”

Janvārī uzņēmums apturēja darbību 288 000 kvadrātpēdu platībā esošajā Arkanzasas rūpnīcā Konvejā, jo tika atcelts līgums ar klientu – Bentonvilā bāzēto Walmart Inc. Sākotnēji, paziņojot par rūpnīcas slēgšanu, uzņēmums nenosauca klientu, kurš atcēla līgumu. Atbildot uz Talk Business & Politics jautājumu, preses pārstāvis apstiprināja, ka Walmart atcēla ienesīgo līgumu.

Tomēr Walmart pārstāve sacīja, ka Structurlam apgalvojums, ka mazumtirgotājs ir atbildīgs par partnerības izbeigšanu, “nebūtu precīzs”, un sniedza šādu paziņojumu.

“Šodien Structurlam izpilddirektors informēja Walmart, ka uzņēmums ir apturējis savas masveida kokmateriālu rūpnīcas darbību Konvejā, AR. Lai gan šis ir nepatīkams iznākums, kas ietekmē daudzas puses, mēs lepojamies ar ievērojamo finansiālo un darbības atbalstu, ko Walmart ir sniedzis Structurlam kopš 2019. gada. Walmart joprojām ir gandarīta par masīvkoka izmantošanu mūsu jaunajā Home Office Campus un turpinās meklēt alternatīvus masīvkoka avotus projektam. Mēs izmantosim pēc iespējas vairāk materiālu no mūsu dzimtā Arkanzasas štata.”

Structurlam 21. aprīlī Delavērā iesniedza brīvprātīgas reorganizācijas plānu. Uzņēmums uzskaitīja aktīvus 100-500 miljonu ASV dolāru apmērā un saistības tādā pašā apmērā. Saskaņā ar iesniegto pieteikumu uzņēmuma lielākā nenodrošinātā prasība ir pret Walmart (34 miljoni ASV dolāru).

2019. gada decembrī Structurlam paziņoja par 90 miljonu ASV dolāru ieguldījumu Konvejas rūpnīcā, galvenokārt, lai atbalstītu vienu projektu – jaunā Walmart korporatīvā pilsētiņas kompleksa būvniecību Bentonvilā, par ko pirmo reizi tika paziņots 2017. gadā.

Structurlam, kas atrodas Pentiktonā, Britu Kolumbijā, Kanādā, amatpersonas paziņoja par to kopā ar gubernatoru Asu Hačinsonu un Walmart korporatīvo lietu nodaļas viceprezidentu Denu Bartletu. Paredzēts, ka jaunā ražotne radīs 130 darbavietas uzņēmumā, ko savulaik pārvaldīja Nucor.

“Mēs esam priecīgi par tehnoloģiju un papildu izaugsmes iespējām, ko Structurlam līdz ar to sniedz Arkanzasai,” toreiz norādīja A. Hačinsons. “Uzņēmuma partnerība ar Walmart ir piemērs tam, kā šī paplašināšanās dos labumu mūsu štata kokrūpniecības nozarei.”

Pasaulē lielākais mazumtirgotājs bija plānojis izmantot vairāk nekā 1,1 miljonu kubikpēdu Arkanzasas štatā audzētu un Arkanzasā ražotu masīvkoku savā jaunajā mājas biroju kompleksā Bentonvilā, padarot to par lielāko universitātes pilsētiņas projektu ASV, kurā izmantota masīvkoksne.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*