Apvienotās Karalistes uzņēmums “Travis Perkins” brīdina par sarežģītu 2023. gadu

05.03.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com

Lielbritānijas lielākais būvmateriālu piegādātājs Travis Perkins brīdina par sarežģītu 2023. gadu, jo mājokļu būvnieki palēnina projektu īstenošanu un mājokļu īpašnieki atliek mājokļu labiekārtošanu valsts drūmās ekonomiskās situācijas dēļ.

Kompānija Travis Perkins, kas pārdod ķieģeļus, kokmateriālus un mēbeles virtuvēm, kā arī aprīkojumu lieliem būvniecības projektiem, paziņoja, ka koriģētā pamatdarbības peļņa pagājušajā gadā samazinājās par 16% līdz 295 miljoniem sterliņu mārciņu (355 miljoniem ASV dolāru), atpaliekot no vienprātīgi prognozētajiem 320 miljoniem sterliņu mārciņu.

Par to, ka peļņa nesasniedza prognozēto līmeni, vainojamas pārstrukturēšanas izmaksas, kas radušās, slēdzot 20 mazākas filiāles no 1500 grupas filiālēm, par ko finanšu direktors Alans Viljamss (Alan Williams) sacīja, ka tā bija daļa no Travis Perkins plāna sagatavoties grūtākam gadam. 200 gadus vecās uzņēmumu grupas akcijas tirdzniecības sākumposmā samazinājās par 5% līdz 993 pensiem.

Paredzams, ka šogad Lielbritānijas būvniecības tirgus kopumā apjoma ziņā saruks par 5-7%, uzņēmums Travis Perkins norādīja, ka tas ietekmēs tā 2023. gada peļņu, kas, kā pašlaik tiek prognozēts, samazināsies par 6% salīdzinājumā ar pagājušā gada līmeni. Šis kritums radīsies, kad mājokļu būvnieki sāks palēnināt projektu īstenošanu, jo arvien mazāk cilvēku iegādājas jaunus mājokļus saistībā ar bažām par ekonomiku un aizņemšanās izmaksu lēcienu, kas pašlaik ir 4%, kas ir augstākais līmenis kopš 2008. gada. Tas arī attur mājokļu īpašniekus no lieliem labiekārtošanas projektiem, piemēram, piebūvju celtniecības vai jaunu virtuvju iekārtošanas vai vannas istabu remonta. A. Viljamss norādīja, ka spožākais punkts ir publiskā sektora projekti, piemēram, slimnīcu un skolu celtniecība, kā arī sociālo mājokļu sektors.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*