Apvienotās Karalistes kokrūpniecības nozares prognozes 2023. gadam

16.06.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com

Dažādi Apvienotās Karalistes kokrūpniecības nozares profesionāļi izteikuši viedokli par galvenajiem 2023. gadā gaidāmajiem tēmām un jautājumiem. Viņu atbildes sniedz ieskatu nozares perspektīvā.

Uzņēmuma Scotts Timber Engineering rīkotājdirektors Džeimss Skots (James Scott) pauda pozitīvas prognozes par jaunu māju tirgu 2023. gadā. Pēc Skota teiktā, ir liels pieprasījums pēc koka konstrukciju izstrādājumiem, stabilas kokmateriālu cenas, pietiekams materiālu piedāvājums un labi ražošanas apjomi. Lai gan pagājušā gada minimālais budžets un dzīves dārdzības pieaugums ietekmēja mājokļu pircēju uzticēšanos, parādās mājokļu tirgus atveseļošanās pazīmes. Skots sagaida, ka procentu likmes tuvākajā laikā samazināsies, un hipotekāro kredītu devēji ir optimistiski noskaņoti tuvākajos mēnešos piedāvāt konkurētspējīgus darījumus.

Lielie mājokļu būvnieki jau ziņo, ka ir palielinājies vietņu apmeklētāju un pārdošanas pieprasījumu skaits. Skots uzskata, ka pāreja uz koka konstrukciju būvniecību un plašāka koksnes izmantošana būvniecībā saskan ar Apvienotās Karalistes misiju sasniegt “neto nulles” ekonomiku, kas nozarei sniedz ievērojamas izaugsmes iespējas. Uzņēmums Scotts Timber Engineering plāno izmantot šo tirgus izaugsmi un sagaida darbīgu turpmāko gadu.

Stjū Devoils (Stu Devoil), James Latham mārketinga grupas vadītājs, apsprieda Krievijas un Ukrainas kara ietekmi uz koksnes izstrādājumu, jo īpaši bērza saplākšņa, pieejamību. Lai gan ir taisnība, ka ievērojama daļa bērza saplākšņa nāk no Sibīrijas, pastāv maldīgs priekšstats, ka Apvienotā Karaliste ir zaudējusi piekļuvi šai konkrētai piegādes ķēdei.

S. Devoils paskaidroja, ka visā Eiropā pastāv alternatīvi bērza saplākšņa piegādātāji, kas jau gadsimtu piedāvā identiskas šķirnes kā to Krievijas konkurenti, turklāt par izdevīgām cenām. Latvija, Igaunija, Polija un Somija ir iesaistījušās, lai aizpildītu šo robu. Kā augstas kvalitātes alternatīvu, kas pieejama no UPM portfeļa, Devoils minēja Somijas UPM WISA-Birch produktu klāstu. Turklāt saplākšņa veiktspējas un sastāva uzlabojumi ir veicinājuši līdzīgu ilgtspējīgu produktu izstrādi šajā kategorijā.

Kā jaunu un interesantu saplākšņa produktu James Latham mārketinga grupas vadītājs Stjū Devoils izcēla Garnica Globulus saplāksni ar kļavas apšuvumu. Globulus ir izstrādāts, reaģējot uz satricinājumiem bērza saplākšņa tirgū, un tas uzlabo papeļu saplākšņa kvalitāti, iekļaujot tajā izturīgu zilo eikaliptu (Eucalyptus saligna, ko parasti dēvē par Sidnejas zilo sveķkoku vai zilo sveķkoku, ir vidēja līdz liela augstuma koku suga, kas ir endēmiska austrumu Austrālijā) finieri, kas pēc izturības ir pielīdzināms bērza saplākšņa finierim. Tā nedaudz sārtāka kļavas virsma, garo šķiedru formāts un konkurētspējīgā cena ir padarījusi to par populāru specifikāciju tirgū, piedāvājot gandrīz identisku alternatīvu Krievijas bērza saplāksnim. James Latham mārketinga grupas vadītājs Stju Devoils novēroja, ka Globulus eikalipts Apvienotās Karalistes tirgū kļūst arvien populārāks.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*