Apvienotās Karalistes būvnieku padomes darba grupa norāda uz enerģijas izmaksu pieauguma iespējamo ietekmi uz kokmateriālu cenām

16.09.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Saskaņā ar Apvienotās Karalistes Būvniecības padomes Produktu pieejamības darba grupas (Construction Leadership Council's Product Availability) jaunāko paziņojumu enerģijas izmaksu pieaugums, visticamāk, ietekmēs kokmateriālu cenas 2022. gada 4. ceturksnī un 2023. gada 1. ceturksnī.

Darba grupas līdzpriekšsēdētāji Džons Ņūkombs (John Newcomb), Builders Merchants Federation izpilddirektors, un Pīters Kaplehorns (Peter Caplehorn), Construction Products Association izpilddirektors, sniedza jaunāko informāciju par dažādiem būvizstrādājumiem, tostarp kokmateriāliem.

“Gan skujkoku konstrukciju koksnes, gan koksnes plātņu krājumi uz vietas ir pietiekami, taču krājumi ostās ir daudz mazāki, un pircējiem būs jāapsver nākotnes iepirkumi, lai nodrošinātu nepieciešamo specifikāciju pieejamību līdz gada beigām un 2023. gadā,” teikts paziņojumā. “Cenu spiediens vasarā ievērojami samazinājās, bet apaļkoku cenas joprojām ir stabilas, jo pieprasījums pēc celulozes un papīra, paletēm un kurināmās koksnes pašlaik ir ļoti liels visā Eiropā. Pieaugot enerģijas izmaksām, ir maz ticams, ka nākotnes cenas skujkoku koksnei būs pašreizējā Apvienotās Karalistes līmenī.”

Darba grupa norādīja, ka cenu inflācija joprojām ir vislielākā problēma visā nozarē, bet ar produktu pieejamību joprojām ir problēmas gaisa betona blokiem, ķieģeļiem, gāzes katliem un, protams, arī ar visu pārējo, kas satur pusvadītājus un citu elektroniku. Tā norādīja, ka Apvienotās Karalistes valdības paziņojums par sešu mēnešu enerģijas cenu ierobežojumu uzņēmējiem palīdzēs, bet norādīja, ka rūpnīcu slēgšanas iespēja kontinentā var izraisīt uz Apvienoto Karalisti eksportēto produktu, materiālu un sastāvdaļu trūkumu.

Tiek apgalvots, ka vairuma jumta dakstiņu piegādes termiņi uzlabojas. Papildus tam darba grupa ir ar bažām uzklausījusi arvien biežākus ziņojumus par neklasificētu un nekvalitatīvu līstīšu standarta marķējumu.

Nenoteiktība saistībā ar energoapgādi Eiropā varētu ietekmēt arī krāsu un pārklājumu izejmateriālus, kurus jau tagad ietekmē izejvielu trūkums. Kopumā tērauda piegāde ir uzlabojusies, bet Eiropas Savienība ir pilnībā aizpildījusi savas kvotas no valstīm, kas nav ES dalībvalstis, tostarp no Apvienotās Karalistes.

“Mēs ar nožēlu atzīmējam, ka gadā līdz jūnijam tika reģistrēts augstākais maksātnespējas gadījumu skaits Apvienotās Karalistes būvniecības uzņēmumos kopš finanšu krīzes pirms vairāk nekā 10 gadiem, neraugoties uz lielo pieprasījumu gada pirmajā pusē,” informēja darba grupas pārstāvji. “Ņemot vērā ievērojamo maksātnespējas gadījumu skaita pieaugumu, galvenais risks nākotnē ir tas, cik lielā mērā straujais izmaksu pieaugums un pieprasījuma samazināšanās nākamajos sešos mēnešos saasinās maksātnespējas gadījumu skaita pieaugumu…”

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*