Apstiprināta “Pfeifer” īstenotā Somijas uzņēmuma “Pölkky Oy” iegāde

06.02.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com

Konkurences iestāde ir devusi zaļo gaismu uzņēmuma Pölkky Oy, kas ir lielākais privātais koksnes pārstrādātājs Somijas ziemeļos, pārdošanai Austrijas uzņēmumam Pfeifer Holding. Tādējādi decembrī noslēgtais darījums ir apstiprināts. Darījuma puses ir vienojušās, ka pirkuma cena netiks izpausta.

Pateicoties šai iegādei, Pfeifer grupas darbinieku skaits četrās valstīs pieaugs līdz aptuveni 2600. Prognozētais apgrozījums 2023. gadā pieaugs līdz 1,4 miljardiem eiro.

Uzņēmumam, kas iepriekš darbojās tikai Centrāleiropā, darījums nozīmē stratēģiski saskaņotu attīstību Ziemeļeiropas virzienā. Līdztekus ienākšanai izdevīgā tirgū tas paver arī jaunus iepirkumu avotus, iegādājoties augstas kvalitātes koksni no tālajiem ziemeļiem. Tas ilgtermiņā nodrošinās koncerna koksnes piegādes un kokmateriālu realizācijas iespējas.

Pölkky zīmols saglabās savu nosaukumu arī pēc uzņēmuma integrācijas Pfeifer Group. Tāpat uzņēmuma darbu arī turpmāk nodrošinās uzņēmuma administrācija ģenerāldirektora Petteri Virranniemi vadībā, bet uzraudzības padome tiks reorganizēta. Iegāde neietekmē Pölkky darbinieku skaitu, klientus un sadarbības līgumus.

Pölkky ir Ziemeļsomijas lielākais ģimenei piederošais kokapstrādes uzņēmums. Kokzāģētavas un pārstrādes rūpnīcas atrodas Kūsamo (galvenā mītne), Taivalkoski, Kajāni, Kitkā un Oulu. Uzņēmums gadā saražo 700 000 m³ zāģmateriālu, un tā produktu klāstā ietilpst arī ēvelēti kokmateriāli, zem augsta spiediena apstrādāti kokmateriāli, līmēta koksne, šķelda un zāģskaidas.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*